Неправильно, щоб Президента виносили вперед ногами, – політолог про Путіна

179
Російський політолог Дмітрій Орєшкін пояснив, коли Президент РФ Владімір Путін нарешті може піти з посади.

«Із точки зору інтересів країни недобре доводити до того, щоб главу держави виносили вперед ногами, але з точки зору номенклатури – дуже навіть правильно. Вони це називають стабільністю», – наголосив Орєшкін.
Він нагадав, що на запитання журналіста Bloomberg щодо планів на президентські вибори 2018 року Путін фактично не дав відповіді:  «Я можу взяти участь у виборах, або не брати. Якщо не буду брати участі, то тоді буде обраний інший глава держави». За словами політолога, таку відповідь дав би будь-який авторитарний лідер. 
«Складно передбачити, якою буде ситуація в 2018 році, але вона навряд чи буде гарною. І чим складнішою буде ситуація, тим складніше Путіну буде піти від керма, бо він вибудував, підігнав всю систему управління в Російській Федерації під себе. Це ручне управління», – підкреслив у статті для НВ експерт.
На його думку, навіть за великого бажання він не зміг би піти з посади глави держави, оскільки це має серйозні ризики, зокрема йдеться про складну політичну ситуацію, шалене падіння рейтингів, усе очевидніша ізоляція Росії, падіння економіки. Відповідно, відійти у цій ситуації від влади означатиме втрату сили, проте це не для Путіна. 
« Путін – це людина, яка вірить тільки в силу. З’являється небезпека, що нова влада, навіть якщо вона буде поставлена ним самим, у пошуках соціальної підтримки буде змушена зводити рахунки зі своїми ж колишніми соратниками – так зазвичай і буває в авторитарних державах. Можливо, особисто Путіна новий президент і не чіпатиме, але абсолютно точно буде просувати своїх людей», – зауважив Орєшкін. 
Відповідно, на його думку, говорити про якісь зміни у Росії поки немає жодного сенсу. Звісно, Путін міг сказати, що він точно піде на вибори, оскільки люди все-таки хочуть змін. Тим не менше, хоча Путін і подобається населенню, він усе ж занадто довго був при владі. 
«Росія – все-таки не Узбекистан. Якщо б він сказав, що буде кермувати до самої смерті, це не викликало б у людей симпатії. Більш того, це могло б навіть призвести до зниження рейтингу. Тому Путін не сказав ні так, ні», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв