Мені незручно за деякі вчинки Порошенка, – Жадан

177
Письменник Сергій Жадан зауважив, що українці звикли створювати собі «пророків, вождів, батьків нації» і потім розпинати їх, що, фактично, нині відбувається і з Президентом Петром Порошенком.

«Моральні авторитети і влада – це речі часто просто несумісні і взаємозаперечувані. І для чого нам моральні авторитети? Є якісь речі, яких ви тримаєтесь у житті, якісь принципи, ну і тримайтеся», – зазначив Жадан. 
«У мене є моральні авторитети серед моїх знайомих. Їх ніхто ніколи не буде знати, але я на них рівняюсь, тому що бачу: вони чесно і самовіддано роблять свою роботу. А шукати якогось морального авторитета в журналі чи телевізорі – ну для чого? Це українська народна риса – створювати пророків і на наступний день їх розпинати. Такий певний інфантилізм», – підкреслив автор. 
За його словами, українцям обов’язково потрібно якогось пророка, вождя, батька нації, потрібно піднести на трон, а він, у свою чергу, обов’язково наступного дня скомпрометує все, що можна скомпрометувати, і завтра ж його почнуть розпинати і почнуть на нього перекладати відповідальність.
«При цьому на себе ніхто відповідальність не візьме, ніхто не скаже: «Я ж говорив учора про цього, я ж підтримував, я ж голосував за цього президента». Де ж оці 50 з чимось відсотків, які голосували за Президента? Чому вони мовчать? От я, наприклад, відчуваю відповідальність, бо я за нього голосував, мені незручно за багато його вчинків, я не розумію багатьох його вчинків, я намагаюсь зрозуміти і розумію, що в цьому частина моєї відповідальності. А просто писати в мережі «зрада-зрада» – я це не зовсім розумію. Люди, які сидять у мережі і займаються усім цим – очевидно, у них дуже багато часу і дуже мало якихось обов’язків. Якщо людині є чим зайнятися, вона не буде витрачати на це свій коштовний час», – наголосив у статті для НВ письменник.

Коментарi

Коментарiв