Аналітик пояснив, навіщо Пентагону раптом знадобилася Україна

191
Аналітик із зовнішньої і безпекової політики Українського незалежного центру політичних досліджень Віталій Мартинюк пояснив, із чим пов’язане рішення Пентагону ініціювати переговори з Україною.

Мартинюк зауважив, що станом на сьогодні ставлення США до України досить позитивне. На його думку, це навряд чи зміниться і в майбутньому, після виборів, навіть беручи до уваги ті заяви Трампа, що не відповідають нинішній позиції Сполучених Штатів Америки. 
За його словами, у разі перемоги Ґілларі Клінтон стосунки між США і Україною, звісно, продовжуватимуть за «старими традиціями». Крім того, американська влада буде більш жорсткою щодо російської агресії. 
У разі ж перемоги одіозного Дональда Трампа він буде зобов’язаний провадити прогресивніші дії, ніж Штати декларують сьогодні. Аналітик наголосив, що йому все одно доведеться проводити ту ж політику, яка стосується зміцнення авторитету США у світі. 
«На саміті G20 Обама, в принципі, продемонстрував незмінність американської політики щодо врегулювання конфлікту на Сході України. Якщо проаналізувати всі повідомлення, висловлені після зустрічі російського та американського президентів, бачимо, що Путіну під час перемовин не вдалося досягти своєї мети. Пропозиції президента РФ не почули», − підкреслив у статті для Обозревателя експерт. 
Також він нагадав, що США продовжують санкції проти Кремля. Більш того, про змінення позицій України свідчить і той факт, що напередодні саміту в Китаї, Америка повідомила про розширення антиросійських санкцій через анексію Криму.
«Усі ці тези можна співставити з майбутніми перемовинами Пентагону з Україною, яка повинні відбутися вже зовсім скоро. У цій зустрічі я вбачаю своєрідний сигнал того, що Америка не змінює власного бачення в російсько-українському питанні. Попри те, що США не виділяють нам летальної зброї, воєнна співпраця триває і буде продовжуватись. Вони допомагають нам як навчанням, так і наданням безпілотників і тепловізорів. Тому як би не склалося, Україна може розраховувати на підтримку Заходу», − підсумував Мартинюк.

Коментарi

Коментарiв