Оглядач пояснив, чому Путін ховається від зустрічей із Порошенком

227
Оглядач Владислав Кудрик проаналізував, навіщо Президент РФ Владімір Путін фактично уникає зустрічей із Президентом України Петром Порошенком.

Кудрик нагадав, що 7 вересня, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков пояснив позицію свого патрона, який раніше заявив, що не бачить сенсу у діалозі в «нормандському форматі». За словами Пєскова, заяву Президента РФ варто сприймати наступним чином: Росія говоритиме з Україною у складі Нормандської четвірки, лише коли з’являться якісь шанси на реалізацію Мінська-2. Між тим офіційні і неофіційні джерела свідчать, що з часу «кримських диверсій» діалогу між Москвою і Києвом на якому-небудь значущому рівні не було.
Під час саміту G20 у Китаї 4-5 вересня Президент Франції Франсуа Олланд анонсував зустріч «нормандської четвірки», який передбачає присутність лідерів Франції, Німеччини, України та Росії, протягом найближчих кількох тижнів. Проте вже 7 вересня Пєсков заявив, що Путін поки не планує зустрічатися з Петром Порошенком. За його словами, Путін зовсім не мав на увазі, що така зустріч обов’язково відбудеться найближчим часом, коли на саміті G20 говорив, що Росія підтримує «нормандський формат» і вважає його єдино корисним для врегулювання проблеми Донбасу.
Відповідно до відповіді Адміністрації Президента на запита Апострофа, контактів між Україною і Росією по лінії АП дійсно не було, як мінімум, із 7 серпня 2016 року. йдеться про те, що Петро Порошенко після звинувачень ФСБ в «організації диверсій українською стороною» давав доручення Міністерству закордонних справ України організувати телефонну розмову з Путіним. Але така розмова не відбулася, після чого представник України у Тристоронній контактній групі з питань урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук висловив думку, що російський лідер просто відмовився розмовляти з Порошенком.
Коментуючи ситуацію щодо призначення нового Посла РФ в Україні Кудрик нагадує, що очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що РФ поки не подавала офіційного запиту на призначення Михайла Бабича керівником дипмісії. 
Згідно з інформацією колишнього Посла України в Білорусі і екс-представника України у Тристоронній контактній групі Романа Безсмертного, сьогодні діалог між АП України і РФ, як і між МЗС України і МЗС Росії, ведеться лише на технічному рівні: «Мені відомі прізвища людей, які ведуть діалог з обох сторін, але я не назву їх. Люди на цьому рівні не приймають ніяких рішень. А політичний діалог відсутній. Це є наслідком, перш за все, поведінки Кремля. А технічний діалог, який потрібен для «нормандського» і «мінського» форматів, забезпечується». 
На думку старшого аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолія Октисюка, нині Україна не має в своєму арсеналі засобів, за допомогою яких можна було б змусити Росію включитися в діалог. 
«Росія не хоче відступати від своєї мети – за допомогою Мінських угод переформатувати Україну у федеративне утворення в посткримських межах. Тому вони й не хочуть входити в діалог, а чекають, поки проблема вирішиться сама собою і час розставить всі акценти. Так росіяни думають», – наголосив експерт. 
Він спрогнозував, що Україна буде дотримуватися нинішньої лінії поведінки і не буде відступати від своєї позиції, проте Франція і Німеччина тиснутимуть на нас сильніше, щоб Київ робив кроки назустріч.
«Як довго Кремль буде упиратися в «своє бачення» поки не ясно. І тому питання про проведення найближчим часом зустрічі президентів України і Росії − в «нормандському форматі» або двосторонньої − залишається відкритим. Як не ясно і те, на якому рівні відбудеться зустріч, анонсована Олландом − чи то лише глав МЗС, чи все ж таки за участю лідерів країн. У той же час, деякі політики та експерти переконані, що особиста зустріч Порошенка і Путіна була б доцільною. Одні вказують на те, що Мінські домовленості – це «шлях у нікуди», і для зрушень у врегулюванні ситуації на сході України Порошенку потрібно зустрітися з главою Кремля в двосторонньому форматі. Інші ж упевнені, що Порошенко міг би використовувати таку зустріч, щоб однозначно відмовитися від російської інтерпретації Мінських домовленостей і висловити Путіну все, що про нього думає», – підсумував оглядач.

Коментарi

Коментарiв