Росії чим гірше, тим краще, − російський письменник

258
Російський письменник Володимир Войнович, якого 1980 року радянська влада вислала з Росії, прокоментував нинішні відносини між Україною і РФ.

«Я не розумію зовсім цієї політики. Для чого це робиться? Утримати Україну від того, що вона рухається в Європу? Більше нічого не розумію. У нас кажуть, що український народ – братський, а Путін каже, що це взагалі один народ, і не бачить ніякої різниці. Мені, звичайно, смішно. Так можна взяти будь-кого. Наприклад, заявити, що і сирійці теж один народ з нами», – наголосив Войнович.
Коментуючи анексію Кримського півострова він зауважив, що боїться говорити на цю тему, хоча і визнає факт анексії і його несправедливість: «По-перше, подарунки не відбирають. По-друге, я років зо три тому був в Криму, він був український, провів там чудово час. А коли говорять «кримнаш», «кримнаш», що це означає? Він все одно не мій. І все одно мій. Якщо я приїхав і зняв сарай на якийсь час, він мій. Тому взагалі безглуздо говорити на цю тему. А якщо Росія дбає про російські цінності, як кажуть зараз, сакральні, необов’язково було захоплювати Крим. Можна було інакше».
За його словами, нині настала та історична фаза, коли чим гірше, тим краще Росії, державі, «яка здійснює стільки дурних і безглуздих вчинків», незважаючи на ізоляцію і санкції. 
В інтерв’ю Кореспонденту письменник спрогнозував, що перебудова відбудеться після того, як Путін піде, проте поки незрозуміло, в який саме спосіб. Відповідно, наступним російським лідерам доведеться відновлювати зв’язки з Заходом і, звісно, Україною. 
«Я дуже хочу, щоб у вас все вийшло, тому що поки, на жаль, чую протилежне: що до цього часу корупція більше, ніж у Росії. А вже більше, ніж у нас, я навіть уявити не можу. Стільки часу минуло, а зрушень мало. Так ось, якщо зрушиться, то Україна потягне за собою в Європу і Росію. Не дарма Кремль так злякався Майдану. На моїй пам’яті, в 1968 році Кремль неймовірно злякався празької весни і ввів танки. Це дуже схоже. Хтось порівнює з аншлюсом Австрії, із Судетами, а я – з празькою весною», – підкреслив Войнович.

Коментарi

Коментарiв