Український парламент показав низький рівень культури і знань, – дипломат

199
Дипломат, колишній Генеральний консул України у Стамбулі, очільник правління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко прокоментував рішення Верховної Ради України щодо постанови польського Сейму про геноцид поляків руками українських націоналістів.

«Які у мене претензії до українських парламентаріїв? Перш за все, в заяві є фраза про те, що нинішні перипетії в українсько-польських відносинах відбуваються в час, коли Українська держава «перебуває у стані війни з Російською Федерацією», – зауважив Яременко.
Він нагадав, що Верховна Рада України слідом за Президентом послідовно і неодноразово відхиляла усі спроби не лише оголосити воєнний стан, але навіть розірвати дипломатичні відносини з країною-агресором. У документах, що протягом 2014-2016 років затверджувала ВРУ, йшлось про агресію. 
«Вищий законодавчий орган держави не має права підміняти ним же застосовані політико-правові оцінки та дефініції − це маніпуляція. Така маніпуляція є цілком контрпродуктивною у міжнародних відносинах, оскільки легко дезавуюється і підриває довіру як до документу, так і його автора − вищий законодавчий орган України», − наголосив у своєму Facebook дипломат.
Коментуючи, власне, заяву ВРУ, він зазначив, що вищий законодавчий орган країни у відповідь на огульне і погано аргументоване звинувачення з боку польського Сейму українських націоналістичних організацій у здійсненні геноциду проти поляків фактично висунув огульне звинувачення проти польського парламенту у «політизації трагічних сторінок українсько-польської історії», «у розпалюванні антиукраїнських настроїв».
Він підмітив, що, відповідно до заяви Верховної Ради, Україну не влаштовує сам факт ухвалення польським Сеймом відомої постанови. При цьому український парламент не наводить жодних прикладів і аргументів щодо змісту рішення польського парламенту − що ж не влаштовує українську сторону, до чого по тексту у нас є претензії, що є виявом антиукраїнськості тощо.
За словами Яременка, фактично заява ВРУ є навіть іще менш аргументованим документом, ніж постанова польського Сейму, яку вона критикує. Дивною є заява Верховної Ради України, зокрема, у частині резолюції.
«Перш за все, Верховна Рада України цілком демагогічно закликає істориків робити свою роботу – «вести фаховий діалог із метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів та обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів». Для такої постанови необхідно було б спершу встановити, що такий діалог не відбувається, або відбувається на основі недостовірних архівних матеріалів. Цього в заяві немає. Загалом, було би краще, якби Верховна Рада України затвердила конкретні рішення щодо організації такого діалогу, виділення з цією метою коштів, створення інших можливостей», – підкреслив очільник правління «Майдан закордонних справ».
По-друге, як наголосив дипломат, після категоричних звинувачень на адресу польських політиків в організації та здійсненні антиукраїнської політики та розпалюванні антиукраїнських настроїв, звернення до них із закликом «зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Республікою Польща для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей» виглядає, «дипломатично висловлюючись, − нелогічно».
«Заява Верховної Ради свідчить про вкрай низький рівень культури законотворчості та експертних знань в українському парламенті. Як на мене, то просто-таки недопустимо низький. А відтак ні українське суспільство, ні польська громадськість, ні, тим більше, польський парламент не отримали жодного зрозумілого й аргументованого меседжу, який має шанси бути реалізованим в реальній політиці», − підсумував Яременко.

Коментарi

Коментарiв