Кучма зробив оптимістичний прогноз щодо обміну полоненими з терористами

255
Другий Президент України, представник України у Тристоронній контактній групі з питань урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що черговий обмін полоненими між українською стороною і незаконними збройними формування відбудеться вже найближчим часом.

За словами екс-президента, переговори щодо майбутнього обміну полоненими уже на завершальній стадії: «У мене є надія, що найближчим часом черговий обмін полоненими станеться. Практично вже на виході ці переговори. Давайте будемо чекати».
Крім того, Кучма визнав, що питання щодо обміну полоненими є «справді болючим». 
«Окремі райони Донбасу використовують у політичних цілях… як один із важелів тиску на Україну. І одна з головних умов, у тому числі – амністія. Мовляв, Україна повинна прийняти закон, де всіх, хто б цим не займався, ми повинні амністувати. А ми ж знаємо, і світовий досвід у тому числі, що люди, на руках яких кров, вони не амністуються. А потім, існує правова система: кожна людина повинна пройти через судилище, починаючи від правоохоронних органів, і суд має сказати, чи амністувати цю людину, чи ні. Ось на цьому спекулюють», − цитує 112 дипломата. 
 
Також він зауважив, що терористи добре усвідомлюють необхідність відповідати у майбутньому за все те, що нині відбувається на Донбасі: «Хоча я розумію, що абсолютна більшість людей не винна в тому, що так сталося, але це використовують, в тому числі, і для обміну полоненими – це так».
Нагадаємо, нещодавно представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила, що близько українців перебуває в полоні бойовиків так званих ДНР і ЛНР.

Коментарi

Коментарiв