Zen Antipop: «Градус маразму Росії почав зашкалювати»

245
Щось градус маразму з боку Росії вже починає потроху зашкалювати. Напевно, що ближче дата підписання Україною угоди про Асоціацію з ЄС, тим більше наші «закляті друзі» впадають у відчай та істерику.

Спочатку економічні війни та шантаж, а ось, тепер вже сам «вічний» російський Президент заговорив: «Куда би ви нє шлі, ми єщьо встрєтімся!» (треба було ще додати «Я знаю, ґдє ти живьош!»), а також про те, що вони з Україною – «один народ».
Заголовки кажуть, що, мовляв, «Путін не вважає українців окремим народом». Але насправді ж Путін відмовляє у цьому праві «своєму» народові. Незбагненно чому росіяни так прагнуть бути з нами «одним народом»? Невже вони настільки соромляться та не поважають власну справжню історію? Хто і коли переконав їх, що бути периферійним відгалуженням Руси-України «престижніже», ніж нащадками народів, які споконвіку проживали на теренах, що пізніше стали зватися Московією, а потім і Росією?
У кожної нації є темні й світлі сторінки, у кожної є чим пишатися і чим соромитися. Українці − не виключення. Так само як і росіяни, німці чи японці. Ніхто не «кращий» і ніхто не «гірший». Отже звідки це прагнення примазуватися до чужої історичної традиції, культури та етносу? Якесь аж занадто меншовартісне прагнення, недостойне такого великого народу, як росіяни.
Але цікаво ще й те, що про «кровне братерство» з Україною веде мову чинний Президент Російської Федерації − країни, де крім «титульної нації» (хоча такого поняття в федеративних країнах, що об’єднують етнічні землі багатьох різних народів, наче й не повинно існувати) живе ще понад 180 різних народів. Це і татари, і чеченці, і мордва, і комі, і чуваши, і інгуши, і дагестанці, і башкіри, і калмики, і удмурти, і якути, і буряти, і чукчі… І всі ці та багато інших народів та народностей живуть, ще раз підкреслюю, на власних етнічних споконвічних теренах, що входять до федеративної держави. І коли президент цієї держави (до речі, який сам є етнічним вепсом) говорить про те, що «мы родились из общеукраинской Днепровской купели, там зарождалась Русь, и мы все оттуда родом», то хто такі ці його «ми»? Вепси? Татари? Чеченці? Буряти? Аварці?
Чи може Президент Росії натякає, що він бажав би відкинути вже нарешті всі ці поневолені Московською державою колонії, та невеличкою моноетнічною країною в кордонах часів царя Івана III увійти до складу матірної Руси-України? 🙂 Навіть не знаю, чи вийшло б щось з цього, враховуючи той факт, що зараз навіть у столиці того краю − місті з фіно-угорською назвою Москва − росіяни вже не складають етнічну більшість. То про яке братерство мова? Про який «один народ»? Хіба що Путін має на увазі сумнозвісну «новую историческую общность − советский народ», на який за часів Совка дуже прагнули переплавити усі народи СССР тодішні його імперські правителі…
Можна дуже довго сперечатися про історію та походження московитів-росіян, але хай би навіть вони були нам тричі братами. Який з цього має випливати геополітичний висновок? Що ми знову повинні мазохістично з ними «воз’єднуватись»? Хіба ми мало бачили, що нам те «воз’єднання» принесло за останні три століття? Голодомори, репресії, війни, численні утиски та заборони нашої мови, систематичне знищення найкращих представників нашого народу, економічне, політичне та культурне упослідження… МОЖЕ ДОСИТЬ ВЖЕ?!
Якщо Путін пропонує нам логіку об’єднання з нашими кровними братами, то знаєте, поляки, словаки, чехи, навіть словенці і болгари є значно ближчими до нас і етнічно, і культурно, і, до речі, мовно, ніж московити-росіяни (навіть якщо ті росіяни будуть без татар з дагестанцями, які йдуть до них «в загрузку»). А Польща, Чехія, Словаччина, Болгарія зараз де? В якому вони союзі? В Митному? В Євро-Азійському? Ні! Вони всі − в Європейському союзі, у ЄС. Отже, навіть за «браньою» логікою Путіна, Україна якщо і має приєднатися до якоїсь спільноти, то однозначно не до союзу Російської Федерації, Казахстану та от ще й Вірменії, яка днями висловила намір увійти до цього недооб’єднання.
Отже, ґаспадін Путін! Так, в України та Росії на разі є багато спільного. Але те, що є між нами спільного − це здебільшого тяжке та сумнівне «наслєдіє» Російської імперії та СССР. Корупція, диктатура, системний грабунок власного населення чиновниками, квазідемократія, безкультурність, неефективна економіка, et cetera, et cetera. Хочете, щоб ми на цій підставі об’єднувались «взад»? Для чого? Щоб і надалі плекати та розвивати ці «надбання спільного минулого»? ДЯКУЄМО, АЛЕ − НІ.
ГЕТЬ ВІД МОСКВИ!
Джерело: Zen Antipop

Коментарi

Коментарiв