Найближчим часом в Україні не буде миру, − експерт Atlantic Council

240
Старший науковий співробітник Atlantic Council Стівен Бланк пояснив, чого вдалося домогтися Президенту РФ Владіміру Путіну завдяки саміту G20, що відбувся на початку вересня 2016 року в Китаї.

За словами Бланка, саміт G20 дав світу можливість оцінити статус Росії у Європі сьогодні. Так, Путіну вдалося продемонструвати, що РФ не настільки ізольована, як цього хотіли б деякі західні лідери, проте йому таки вдалося переконати Францію і Німеччину натиснути на Україну для виконання других Мінських домовленостей. 
«Росія не може бути ізольована, якщо є можливість ненасильницького розв’язання війни в Україні. Абсолютно очевидно, що ні Європа, ні Сполучені Штати не знають, як досягти своєї стратегічної мети – відсторонення Башара Асада від влади в Сирії, не маючи справи з Путіним, який, як відомо, є рушійною силою сирійської порядку денного. Однак, зрозуміло й те, що санкції збережуться до тих пір, поки Москва не виконає своїх зобов’язань за Мінськом-ІІ, і що ні Франція, ні Німеччина не допоможуть Путіну вирішити долю України без участі України у цих переговорах. Таким чином, саміт у Ханчжоу не став повторенням Мюнхенської конференції. В найближчому майбутньому такого повторення не буде», – цитує НВ експерта Atlantic Council.
На цьому тлі він висловив думку, що протягом найближчих місяців варто готуватися не просто до просто посилення військового і невійськового тиску в Україні, зокрема тривалої відмови від реалізації Мінських домовленостей, але й активізації інформаційної війни, прийомів економічного тиску, а також зусиль для впливу на уряди Франції та Німеччини. 
«Оскільки Захід вже не може ізолювати Росію, західні лідери, безсумнівно, воліли б знайти компроміс з Росією, заснований на Мінському процесі. Але, як сказав президент Барак Обама в Ханчжоу, Росії не можна довіряти. Американські чиновники побоюються, що будь-яку угоду з Москвою щодо Сирії буде порушено, як тільки Москва вважатиме за доцільне зробити це. Зрештою, Росія порушила кожен свій договір в рамках СНД: Будапештський меморандум, Договір про звичайні збройні сили в Європі, Віденську ноту і Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності», − наголосив науковець. 
Крім того, він зауважив, що оскільки Росія вірить у неможливість існування України як самостійного суб’єкту, незалежного від РФ, значна частина російської влади впевнена, що повернення Криму або визнання відповідальності за війну в Україні означатиме втрату влади. Відповідно, на думку Бланка, Кремль має два варіанти: утримати українську територію силою або ж переконати Європу прийняти російські умови і продати Україну. 
Він зазначив, що в нинішній ситуації слід очікувати тривалої європейської кампанії, оскільки затяжна війна з Україною і НАТО Росії невигідна. Відповідно, РФ використовуватиме всі можливі політичні інструменти для дестабілізації України й інших країн Європи. 
«Хоча західні лідери, як і раніше, прагнуть до діалогу з Росією, важливо пам’ятати, що Путін вже давно оголосив війну Європі і не погодиться на менше, ніж легітимація усіх його завоювань. У Ханчжоу він насолодився тим, що більше не ізольований. Але перемога буде неповною, поки він не змусить Захід скасувати санкції і закрити очі на російську агресію на сході України. Хоча в найближчому майбутньому війни з Україною чи Європою не буде, через постійних порушення режиму припинення вогню не буде і миру», − підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв