Експерт спрогнозував захоплення Криму і Заходу України терористами ІДІЛ

236
Експерт центру вивчення повстанських рухів Олександр Кореньков висловив думку, що терористична організація ІДІЛ планує захопити Крим і Захід України.

«У них є претензії на Крим, на частину Західної України, наприклад, на Кам’янець-Подільський. Вони розглядають ці землі, як свою власність. На своїх картах вони зображують їх як регіони, які до 2025 року планують завоювати», – наголосив Кореньков.
 
Крім того, він зауважив, що певну роль у цій ситуації відіграє і Росія.
«Є інформація, що їх спонсорують Туреччина, Катар, Саудівська Аравія, США, Росія, але це все неофіційні дані. Точно знаю, що в рядах ІДІЛ воює багато росіян – до 2500 осіб», – зауважив в інтерв’ю Апострофуфахівець.
Він нагадав, що в Україні є окремі бійці ІДІЛ, зокрема у серпні працівники Служби безпеки «накрили» квартиру у Харкові, що слугувала перевалочним пунктом для терористів. Крім того, бійців ІДІЛ виявили у Київській і Дніпропетровській областях.
«Важливо розуміти, що в самій структурі ІДІЛ людину визнають своєю тільки постфактум – після участі в боях або нападах, як у випадку з терактом в Ніцці, під час якого тунісець атакував людей, що зібралися на святкування Дня взяття Бастилії. Про те, що він належав до ІДІЛ, дізналися тільки після його загибелі. ІДІЛівці, особливо в Європі, активно використовують так званих «самотніх вовків – тобто, коли людина, надивившись пропагандистських роликів ІДІЛ, вирішує вступити в їхні ряди, робить якийсь напад і після цього стає бійцем», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв