Журналіст пояснив, чому насправді Євробачення-2017 віддали Києву

181
Український журналіст і публіцист Сергій Руденко пояснив, чому перемогу у битві за Євробачення-2017 так передбачувано отримав Київ.

Руденко нагадав, що нещодавно російське видання «Известия» заявило, що якщо Україна тягнутиме час із оголошенням міста-переможця, яке отримає право на проведення Євробачення-2017, це право може перейти до Росії. Мовляв, РФ хоч і посіла третє місце, але, на відміну від срібного призера Австралії, розташована на Європейському континенті.
Журналіст зауважив, що сказати, чого в цьому повідомленні було більше – наміру видати бажане за дійсне або продемонструвати нездатність «хунти» організувати захід європейського масштабу – досить складно. У будь-якому разі, на його думку, цей матеріал протверезив деяких українців.
«Відмова від проведення «Євробачення-2017» означала би для українського керівництва великі іміджеві втрати. Тільки уявіть собі, що країна, яка вийшла на майдани, вимагаючи асоціації з Європейським Союзом, позбулася права на проведення популярного не лише в Європі конкурсу! Напередодні анонсованого Брюсселем надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС це стало б серйозним політичним програшем», – підкреслив у коментарі для DW публіцист.
Пояснюючи, чому саме Київ отримав право на проведення Євробачення-2017, він нагадав, що столиця вже має досвід проведення цього конкурсу 2005 року. Нині ж мер Києва Віталій Кличко заявив, що зробить усе для того, аби захід пройшов на високому рівні.
Руденко підкреслив, що інфраструктура Києва є, безсумнівно, однією з найкращих у країні, проте для Одеси проведення Євробачення стало б стало б шансом для розвитку міста, яке після анексії Криму Росією перетворилося на морську столицю держави.
«У підсумку, якщо відкинути всі залаштункові інтриги, вибір місця проведення Євробачення-2017 перетворився на чисто технічну процедуру. У Києві добре розуміють, що майбутній конкурс – шанс вкотре заявити: Україна – це Європа і, відповідно, держава готова забезпечити європейський рівень для учасників і гостей Євробачення», – підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв