Немає жодних «народів Криму і Донбасу», – Портніков

225
Журналіст, публіцист Віталій Портніков прокоментував створення низки так званих дипломатичних представництв «ДНР» і «ЛНР» Президентом РФ Владіміром Путіним.

На думку Портнікова, фейкові дипломатичні представництва – чергова спроба лідера Кремля тиснути на партнерів по Мінському процесу. Зокрема, українські й іноземні спостерігачі ще не встигли розібратися з «консулом» донецьких терористів у чеській Остраві, як з’явився новий посол бойовиків, цього разу вже в Австрії.
«І вже не «ДНР», а «ЛНР». Діють за схожим сценарієм – використовують можливості законодавства Австрії, створюють громадську організацію, в назву якої вмонтовані слова про «Луганську народну республіку» і потім знову починають – звісно, за допомогою пропагандистських ресурсів – робити вигляд, що це – дипломатичне представництво, нехай навіть Австрія його і не визнає», – наголосив у колонці newsru.ua публіцист.
За його словами, для Росії в цій тактиці немає нічого нового. Після відкриття «представництва» в Остраві вже доводилося писати про те, що ми маємо справу не з епізодом, а зі справжньою пропагандистською кампанією, на яку Кремль виділив значні кошти.
Ціль цього процесу проста і очевидна – таким чином Росія на чолі з Путіним намагається тиснути на Україну і наших західних партнерів, переконати, що питання щодо Донбасу необхідно вирішувати просто негайно і, звісно, на російських умовах, оскільки окуповані території усе більше набувають ознак «справжніх» держав, а їх населення відчуває себе «народом Донбасу», в якого (подумати тільки!) вже з’явилися власні дипломатичні представництва.
«Тому поспішіть із «федералізацією», оскільки потім фарш неможливо провернути назад. Правда цей «фарш» існує тільки в ефірі російських телеканалів і на сторінках брехливих пропагандистських ресурсів Путіна. Немає жодних «дипломатичних представництв». Жодних «народних республік». І жодного «народу Донбасу», як, до речі, і «народу Криму», теж немає. Є українці, які живуть під окупацією. І вирішити цю проблему дуже легко. Потрібно просто ввести окупаційні війська і демонтувати колабораціоністські адміністрації. Так, і «дипломатичні» борделі теж можна закрити. Вони ні до чого», – підсумував Портніков.

Коментарi

Коментарiв