Стиль політики Путіна заражає інші країни, – Роберт ван Ворен

219
Голландський радянознавець, правозахисник, генеральний секретар міжнародної організації Глобальна ініціатива у психіатрії, викладач університетів Грузії, Литви й України Роберт ван Ворен висловив думку, що новий стиль політичного лідерства – путунізм – почав перетворюватися на глобальний феномен.

За словами Ворена, нині у світі з’явився новий стиль політичного лідерства. Більше того,  все вказує на те, що він залишиться з нами надовго. Символом цієї тенденції став Власне, колишній італійський Прем’єр Сільвіо Берлусконі та його болісно довге перебування у влади. Ворен нагадує, що нахабний і відверто аморальний політик гнув демократичні правила, як йому забажається, використовуючи багатство і зв’язки в бізнесі, щоб залишатися біля влади.
«Багато хто глузував з його підтяжок обличя та вечірок з молодими дівчатами, через що непросто було сприймати Берлусконі серйозно. Але поки світ дивувався йому, політики інших країн бачили в ньому приклад того, хто робить все, що заманеться», – зауважив правозахисник.
Він зазначив, що серед них був і Володимир Путін, який із роками почав все сильніше компенсувати свій невисокий зріст підкресленою «мачистською поведінкою у стилі Берлусконі».
Роками формований «позитивний» образ Путіна змінився лише після початку українсько-російської війни, «яку багато хто навіть зараз продовжує сприймати як внутрішній конфлікт. Мовляв, кризу створив не Путін: це Захід втручався у внутрішні українські справи і змусив Кремль постати на захист «природних» інтересів Росії та росіян».
Експерт підкреслює, що путінська політика стала дуже популярною, вийшовши навіть за межі Росії. На його думку, «час покаже, якою мірою російські спецслужби підготували ґрунт для цього в ті роки, поки Захід мирно спав, але факт у тому, що у Москви раптово з’явилося багато друзів серед екстремістських партій Західної Європи – переважно праворадикальних і євро скептичних».
«Популізм у Європі став мейнстрімом, і майже в усіх країнах тепер є праворадикальні рухи, налаштовані проти ЄС та ісламу. Перемоги на референдумах у Нідерландах і Великій Британії здобуті за рахунок брехні та страху громадян перед стрімкими змінами у світі. У багатьох країнах націоналізм тепер міцно стоїть на ногах, а на європейський континент повернулася тінь фашизму», – цитує НВ Ворена.
Він наголосив, що політика Путіна пішла далі. Зокрема, у Туреччині авторитарний глава держави використовував невдалу спробу перевороту, щоб позбутися усіх, кого можна було запідозрити у незгоді з режимом, і миттю перетворив демократичне правління на фарс. Звісно, це сподобалося Путіну – усього за кілька тижнів країна, яку рік тому називали першим ворогом Росії, раптово перетворилася на її «друга» і соратника у боротьбі з американським імперіалізмом.
«Час прийняти той факт, що путінізм став вірусним явищем і перетворюється на глобальний феномен. Думка лякає, але досить реалістична. Найімовірніше, наступним поколінням будуть розповідати, що 2016 рік назавжди змінив політичну картину світу», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв