Крики про «Крим – це Україна» нічого не змінять, – політтехнолог

257
Політтехнолог Тарас Березовець прокоментував майбутні вибори до Держдуми РФ, що у тому числі пройдуть і на території анексованого Криму.

«Не можна відрізати свині хвіст по шматочку. Так само не можна не визнавати вибори до Держдуми у 4 округах в анексованому Криму і визнавати вибори в цілому. Відповідно до норм міжнародного права, країна-окупант не повинна змушувати населення окупованих територій до участі в організованих на цій території виборах», – наголосив у своєму Facebook Березовець.
«Зокрема, режим території окупації регулюється Женевською Конвенцією від 12 серпня 1949 року. Відповідно до цього документа, вибори на окупованих територіях до органів відповідно держави не проводяться. Таким чином, порушуючи норми міжнародного права, що мають пріоритет над національним законодавством, російська окупаційна влада делегітимізує не лише вибори в окупованих Криму і Севастополі, але і вибори до Держдуми сьомого скликання у цілому!», – зауважив політтехнолог.
Відповідно, на його думку, Верховна Рада України була повинна наполягати на невизнанні виборів до Держдуми РФ на всій території Росії.
«Плюс цієї ситуації в тому, що Кремль 2,5 роки кричить про «київську хунту» і «самозванців». Тепер у Києва з’явилася можливість говорити про спікера Держдуми сьомого скликання щось на кшталт «особа, яка називає себе спікером Держдуми, заявила…». Могла би з’явитися можливість, якби українські депутати по-справжньому хотіли захистити національні інтереси країни. А так можна і далі кричати «Крим – це Україна». Щоправда, від цього нічого не зміниться», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв