Росія слабша – вона не має перспектив, – екс-політвязень

169
Колишній радянський політв’язень, громадський і політичний діяч Степан Хмара висловив думку, що кінцевою метою Росії є не захоплення України, а просування на Захід, оскільки чинний російський лідер Владімір Путін може існувати без проведення агресивної екстенсивної політики.

«Це – не оголошення війни. Нам війна нав’язана. Розумієте, ми маємо розуміти, що фізично неспівставні сили: Росія все-таки сильніша в мілітаристському стані. Хоча в іншому плані вона слабша. Вона не має перспектив», – зазначив в ефірі Еспресо Хмара.
Він зауважив, що для успішної боротьби необхідно завжди шукати собі нових союзників.
«Краще шукати собі союзників, тобто творити антиросійський, антиімперський блок. А для цього ми маємо виконати своє домашнє завдання. Наприклад, Верховна Рада, я вважаю, давно повинна ухвалити закон про тимчасово окуповані території. Якщо такий закон буде, то і обов’язковий окупант, тобто Росія», – підкреслив колишній політв’язень.
Крім того, він нагадав, що Україна зробила лише заяву щодо агресії Росії, яка навіть не має юридичної сили, що є серйозною помилкою у ситуації нинішнього конфлікту.
«А потрібен усе-таки закон або принаймні постанова, де чітко це має бути це вказано, і таким чином ми мали б виходити на інший рівень переговорів. Ми мали б брати ініціативу в свої руки дипломатичного наступу, тому що вирішити питання так, як каже Порошенко, тільки дипломатичним способом, неможливо. Потрібно комплекс заходів: політичні, економічні, дипломатичні, інформаційні, тобто цілий комплекс», – висловив думку громадський діяч.
Також він наголосив на необхідності переконати західних лідерів у тому, що Росія не обмежиться лише захопленням України.
«Ми – жертва агресії, і ми маємо вимагати, переконувати Захід, що це сьогодні агресія проти України, але це не кінцева мета – захопити Україну. Кінцева мета російського імперіалізму – захопити Україну для наступного подальшого стрибка. Взагалі російська імперія не може існувати без екстенсивної політики», – вважає політик.
Відповідно, за його словами, Захід матиме змогу суттєво підтримати Україну у фінансовому плані, що досі не зробили держави-гаранти безпеки.
«І друге, визнавши Росію агресором, ми закладаємо юридичні підстави для майбутньої вимоги від Росії компенсувати завдані збитки. А це вже, я думаю, сотні мільярдів доларів завданих Україні збитків», – підсумував Хмара.

Коментарi

Коментарiв