Петро Олещук: «Чому нам не варто розраховувати на розпад Росії»

247
Чому нам не варто розраховувати на «розпад Росії» я писав багато, але, очевидно, далеко не всі читали, і далеко не всі читали уважно.
Отже.
Більшість апологетів «розпаду» спираються на радянський пропагандистський штамп, що «США мріють знищити Росію». І цей штамп, по суті, є лише ребрендінгом старого ще російського імперського міфу, який російський класик сформулював у вигляді «англічанка гадіт».
Основа російської ідеології – уявлення про богообраність Росії, а також постійне протистояння іноземним диявольским силам (басурманам, масонам, папістам та єзуїтам, капіталістам та, зрештою, США). Причини, згідно до яких вони прагнуть знищити Росію, – чисто ірраціональні. У жодного нинішнього російського ідеолога антиамериканізму ви не знайдете раціональних причин, чому саме клятий Дядько Сем спить та бачить у мріях «Руїни Кремля».
Із іншого боку, ви не знайдете жодних ідеологем про розпад Росії в американських джерелах.
Їх просто немає. Немає більш-менш поважних американських мислителів, які би десь писали, що ціллю США є розпад Росії. Навпаки, всі американські автори вбачають майбутнє у інтеграції Росії до європейського цивілізаційного простору. Ну хоч Бжезінського почитайте.
Саме тому, єдиний «документ» плану США по «знищенню Росії» – це «Доктрина Даллеса», що є дуже примітивною підробкою.
Говорячи про те, що США прагнуть розвалити Росію – ми просто відтворюємо ідеологеми самих росіян.
Насправді, США і Росія були більшу частину свого життя союзниками. Починаючи від «озброєного нейтралітету» Катерини 2-ї у роки Війни за незалежність США, і до ленд-лізу, а також до «ніжок Буша», що не дали росіянам вмерти з голоду у 90-ті роки ХХ ст.
 
Звісно, всі ці «союзи» були вимушеними, але в США до Росії завжди ставилися досить спокійно.
Ну гаразд, уявімо собі сценарій. Росія розпадається. На що? На купу демократичних республік, які починають інтегруватися у ЄС? Ні, це смішно.
Швидше за все буде так. У Хабаровськ вступають війська КНР для «захисту китайських громадян».
На Кавказі утворюється філія ІДІЛ, що одразу починає експансію проти сусідніх держав.
У Москві етнічні групи починають відкриту війну. Росіяни та кавказці збиваються у банди та вбивають одне одного. Москва стає Могадішо. Дуже великим, небезпечним Могадішо. Тим часом, різні авторитарні режими воюють за доступ до ядерної зброї… Ну і що робити у такому випадку США? Вводити війська із перспективами жертв власних громадян? Витрачати мільярди на гуманітарну допомогу? Допомагати ЄС вирішувати питання біженців?
Це не сценарій – це жах для США. Запобігти йому можна лише двома способами: або вводити війська НАТО, які б, у якості окупаційної сили підтримували порядок. Але це буде дуже дорого та не обов’язково буде ефективно. Або… просто покластися на нинішній російський «режим КДБ», який все-таки підтримував порядок на цих землях не одне десятиліття.
Путін давно міг одержати по зубам від Заходу. Без війни – виключно економічними важелями. Але Захід боїться «перегнути палку» та спровокувати реакцію неконтрольованого розпаду російського режиму. Адже це буде означати колосальні втрати. Уявіть тільки, на скільки «просядуть» лише біржі у такому випадку.
Розраховувати на «Розпад Росії» руками Заходу – марна річ. Але, очевидно, «просідання» режиму в Росії буде. І зробить реальним його політика самого Кремля. Але це вже – інша історія.
Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв