Україна втратила можливість займатися «проституцією», − Портніков

211
Журналіст, публіцист Віталій Портніков гостро прокоментував один із жартів студії «95 квартал», що викликала значний резонанс і обурення у багатьох українців.

Портніков нагадав, що більшість захисників жарту «95 кварталу» впевнені в тому, що він принизив владу, а більшість його критиків стверджують, що він порівняв Україну з німецькою порноакторкою і принизив усю країну.
«Але справа не в цьому. Справа у тому, що найсвіжіший «жарт» Зеленського – це старий жарт», − зауважив журналіст, додавши, що Україна після подій останнього Майдану дійсно «бігала» між цивілізованим світом і Росією, тож це єдине, у чому Зеленський має рацію. 
«Хіба це не було змістом нашої економіки – дешевий російський газ, головний винахід Леоніда Кучми, за який ми фактично пожертвували власним суверенітетом над Севастополем, дав можливість Москві створити штаб дестабілізації України, що неможливо втопити. І хіба більшість українців не були в захваті від цієї «халяви»? Хіба не багатіли на ній українські олігархи? Хіба не на ній розбагатіли українські обивателі? Чи ми щось ще виробляли, крім дешевої сталі – оскільки і газ був дешевим? Ах, точно, ще кредити від МВФ виробляли – але якщо у відповідь від нас вимагали реформ, негайно кидалися за підтримкою до Путіна. Вже він від нас нічого не вимагав, крім свободи», − наголосив публіцист у колонці newsru.ua.
Крім того, він зауважив, що після перемоги Майдану 2014 року все це завершилося, а для того, щоб держава за підтримки громадян утратила можливість займатися «проституцією», люди на Майдані і солдати в АТО заплатили своїми життями. 
За словами Портнікова, Україна більше не повернеться до цієї «халяви».
«Чесна бідність – якщо вдасться вгомонити корупцію. Нечесна – якщо не вдасться. Непрості і далеко не швидкі реформи. Розчарування у популістах – їм не вдасться прийти до влади. І розчарування у прагматиках – якщо вдасться зупинити популістів. Тобто все як у всіх. Ось тільки до проституції все це жодного стосунку не має», – підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв