Порошенка вважатимуть блазнем після виборів до Держдуми в Україні, − Радзіховський

268
Російський журналіст, публіцист Леонід Радзіховський закликав Президента України Петра Порошенка заборонити проведення виборів до Держдуми РФ на території нашої країни.

Радзіховський нагадав, що напередодні Порошенко зобов’язав міністра закордонних справ України Павла Клімкіна повідомити російську владу про неможливість проведення виборів до Держдуми РФ на українських територіях. Пояснюючи це рішення, МЗС України зазначило, що проведення виборів неможливе, зокрема, на території анексованого Криму, а також « у приміщеннях дипломатичних і консульських представництв Росії».
У свою чергу, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що Росія «не планує обговорювати виборчий процес на своїй території з жодною іншою країною». 
На цьому тлі журналіст зауважив, що теоретично українська сторона може поставити бійців Національної гвардії і полісменів біля російських консульств і посольств, перевіряти документи і не пусти людей для голосування, проте так можна спровокувати черговий скандал. 
«Але мені здається, це буде абсолютно безглузда піар-акція, яка навіть теоретично нічого не зможе дати Україні. Хіба що привід для обміну брутальною лайкою з боку нашого та вашого МЗС. Що стосується західних політиків, то я думаю, що це не додасть симпатій Україні. Хоча формально вони, напевно, нічого заперечити не зможуть. Думаю, що в західних політиків взагалі ніякої реакції на це не буде – це ваша внутрішня двостороння справа, робіть, що хочете, грайтеся в своїй пісочниці, кидайте один в одного пісок або ще що-небудь. Або ж це буде реакція такого, м’яко кажучи, здивування», – наголосив у статті для Апострофа публіцист. 
Крім того, за його словами, в питанні звернення ВРУ до парламентів інших країн щодо визнання незаконності виборів до Держдуми РФ у зв’язку з їх проведенням в анексованому Криму необхідно звернути увагу на те, чи можуть ці парламенти підтримати цей заклик. 
На думку Радзіховського, прибалтійські країни, можливо, і підтримають українську сторону, проте, з іншого боку, навіть у Прибалтиці навряд чи громадянам Російської Федерації заборонять приходити на голосування в посольство, оскільки це спричинить нікому не потрібний грандіозний скандал. 
«Більш того, не думаю, що і сама Україна піде на такий крок. Хоча, начебто, після таких слів у Порошенка іншого виходу немає, тому що якщо громадяни Росії, яких, як я розумію, в Україні чимало, прийдуть в консульство і посольство і спокійнісінько проголосують, тоді Петро Порошенко буде виглядати, ви мене вибачте, блазнем гороховим у власній країні. В Україні, про Росію я навіть не кажу, в нього будуть тикати пальцями і казати: «Ну, хто ж ти? Безвідповідальний базіка!» Так що тепер у нього немає ніяких інших можливостей, крім того, щоб поставити при вході поліцію і заборонити людям голосувати. Але це викличе захват у Росії, ці кадри будуть показувати по російському телебаченню, а якщо де-небудь виникне бійка − то й поготів», − зауважив автор. 

Коментарi

Коментарiв