Оглядач пояснив, чому Зеленському йде з рук жорсткий тролінг влади

220
Літературознавець, оглядач Гриць Вареник пояснив, чому жорсткі жарти студії «Квартал 95» зазвичай залишаються нібито непоміченими владою.

«Стан справ у галузі розваг в Україні давно вже нікого не дивує. Народ вже й забув, що таке сходити до театру на хорошу виставу, хоча ті, хто все ж вириваються туди, лишаються на диво задоволеними. Дехто іноді жаліється на те, що в наші краї дуже рідко заїздять світові зірки, але правда в тому, що якась російськомовна зірка блатняка у провінції має більше шансів зібрати повний зал, ніж, скажімо, U2», − зазначив літературознавець. 
За його словами, та сама більшість, що голосує на виборах за екс-регіоналів Януковича і інших «дешевих популістів» не просто намагається позбутися від внутрішньої «безкультурщини», «а наїдається величезними порціями низькопробного трешу і вимагає добавки». Відповідно, оскільки є попит – є і пропозиція, тож дивуватися немає чому. 
У статті для Без табу Вареник зауважив, що саме це свого часу і дозволило студії «Квартал 95» отримати дуже важливу і прибуткову нішу. Він підкреслює, що «там ніколи не пахло високоінтелектуальним гумором, а більшість популярних речей спочатку взагалі була побудована на заграванні з евфемізмами». Тим не менше, глядачі розмітали всі квитки, несамовито реготали і аплодували. 
«Коли Зеленський і Ко отримали неписаний дозвіл на політичні пародії й одночасно почали штампувати немов на конвеєрі серіали та фільми сумнівної якості, «Кварталу» в житті пересічного українця стало забагато. Але до нещодавнього виступу в Юрмалі з цим перебором ще можна було миритися, просто не звертаючи на нього увагу», – наголосив оглядач. 
Також він зазначив, що «кварталівці» порушили чи не головне правило – не кусати руку, яка тебе годує. За його словами, жоден митець, навіть бездарний діяч, який продукує виключно банальщину, нічого не вартий без своїх глядачів та прихильникам свого таланту: «А прихильникам цим в Юрмалі смачно плюнули в обличчя, які тепер позбавилися на диво спокійних виразів. Не виключено, що Зеленський вирішив вчинити це за принципом «антиреклама – найкращий вид реклами». Навіть три роки тому такий хід пішов би на користь, але не зараз. Не в часи, коли українці почали ставати більш свідомими». 
Гриць Якович звертає увагу на те, що у таких ситуаціях зазвичай говорять про те, що артисти мають тонку душевну організацію і своєрідний інтелект, який не дозволяє їм як слід розумітися на політиці. Це і штовхає їх час від часу на дивні вчинки без усвідомлення їх наслідків. Зокрема, низка артистів, які підписали сумнозвісного листа до Путіна щодо анексії Криму, досі жалкують про це. Але у випадку з «Кварталом 95» згадувати про це треба в останню чергу, оскільки «Зеленський і Ко давно прославилися як висококласні кон’юнктурники. Можна навіть сміливо заявити, що на політиці вони іноді розуміються краще за більшість депутатів Верховної Ради. І тому жарт про Україну-жебрачку аж ніяк не можна вважати несвідомим криком душі – тут все було прораховано до останньої літери». 
«Погано те, що на історії, яка не варта навіть півкопи розбитих яєць, зможуть набити собі рейтинги неоднозначні персонажі. Олег Ляшко та його оточення, наприклад, вже почали розганяти хвилю народного незадоволення, запропонувавши заборонити «Кварталу» виступи в Україні і розірвати усі рекламні та спонсорські контракти. При цьому лідер РПЛ вирішив скромно промовчати про те, що за позицією по деяких важливих для держави питаннях він нічим не відрізняється від Зеленського. Але нерозбірливий електорат вже проковтнув наживку і готується попросити ще. А нам варто чекати на різкі вислови інших політичних блазнів – наприклад, тих, що на словах вважаються радикальними націоналістами, але дуже не люблять, коли їм нагадують про те, що за зарплатнею вони бігають на Десятинну, 3а», – зазначив оглядач. 

Коментарi

Коментарiв