Одіозний «захисник Путіна» приїде до Києва

140
14 вересня 2016 року до Києва прибудуть очільники МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Франції Жак Еро і – вперше після Brexit – міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон, якого охрестили «захисником Путіна». 

Особливий резонанс у ЗМІ викликав приїзд Бориса Джонсона,оскільки він відомий досить суперечливими заявами, зокрема і про Україну. Наприклад, 2015 року на посаді мера Лондона Джонсон у своїй колонці в The Telegraph закликав співпрацювати з Президентом РФ Владіміром Путіним і Асадом в Сирії, при цьому називаючи російського лідера «безжалісним і маніпулятивним тираном» і порівнюючи його з ельфом Доббі з «Гаррі Поттера». 
Крім того, глава МЗС Великої Британії відомий своєю критикою Європейського Союзу у зв’язку з діями щодо України, після чого його охрестили «захисником Путіна». 
Наприклад, у травні поточного року під час виступу на підтримку Brexit політик заявив, що Євросоюз «своїми домаганнями щодо оборонної політики» частково винен у вторгненні Росії в Україну. Ця заява викликала значний резонанс, зокрема сер Джек Стро, екс-міністр закордонних справ і ключовий член кампанії проти Brexit, заявив, що Джонсон «досяг нового дна». 
Розкритикував Джонсона тоді і колишній Прем’єр Швеції Карл Більдт, який наголосив, що Джонсон абсолютно необізнаний про Україну, ЄС і Росію», назвавши його захисником Путіна – нагадує 112
Досить саркастично прокоментував заяву Джонсона і колишній міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський: «Борисе, настав час ухвалити рішення: ти з ЄС, з президентом Обамою, чи з президентом Путіним?».
Пізніше Джонсону довелося виправдовуватися через свою скандальну заяву: «Я неодноразово засудив дії Володимира Путіна в Україні. Сьогодні вранці я взагалі не згадував про російського лідера. Я лише зазначив дещо досить очевидне − що дії ЄС в Україні далекі від ідеалу». 

Коментарi

Коментарiв