Європа не розуміє вигаданих причин невиконаних зобов’язань України, – експерт

184
Експерт в енергетичній галузі, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея», кандидат технічних наук Геннадій Рябцев прокоментував відкриття справ проти України у зв’язку з недотриманням узятих на себе зобов’язань щодо реалізації директив Європейського парламенту.

«Для наших європейських колег дико бачити, що якісь зобов’язання держава на себе бере і з надуманих причин не виконує. Їм не зрозуміло. Вони вважають, якщо прийнятий закон про лібералізацію газового ринку, значить, він вже застосовується. А справа в тому, що його ухвалили кілька років тому, але він не виконується. Хоча ми в усіх звітах говоримо: він прийнятий, значить, ми виконали вимогу. Але в реальності ми отримали продукт політики, а не результат», – наголосив Рябцев.
Крім того, він зазначив, що за невиконання своїх зобов’язань немає санкцій, проте Європа запам’ятає цей факт на майбутнє, коли буде вирішуватися доля питань щодо надання чергових кредитів і продовження санкцій проти Росії задля українських інтересів.  
«Уже три справи відкриті проти України через недотримання взятих на себе зобов’язань щодо імплементації директив Європейського парламенту і Ради. Органи, які працюють при Європейській комісії, постійно відстежують виконання зобов’язань, відповідні попередження відправляють в уряд України. Якщо відповіді немає, ініціюють справи, щоб змусити виконувати обіцянки», – підкреслив у коментарі Гордону фахівець. 
«Закон про національного регулятора в галузі енергетики був узгоджений з усіма. А його ще не прийняли. Виходить, наші заяви про дотримання зобов’язань в рамках другого і третього енергопакетів, угод з Європейським енергетичним союзом – порожній звук», – зауважив експерт.

Коментарi

Коментарiв