Порошенко втрачає народну підтримку, досягаючи своїх цілей, − політолог

207
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк прокоментував чутки щодо відставки очільника Міністерства внутрішніх справ України Арсена Авакова на тлі його зв’язків із Президентом Петром Порошенком.

Давидюк наголосив, що Порошенко планує зробити кадрові зміни у силовій галузі задля укріплення власних позицій. Зокрема експерт нагадав, що так глава держави замінив Генерального прокурора Віктора Шокіна на Юрія Луценка, а також позбувся Арсенія Яценюка на посаді Прем’єр-міністра, замінивши його на Володимира Гройсмана. 
«Кандидатура міністра внутрішніх справ Арсена Авакова не ідеальна, але, як мінімум, вона не створює монополію в руках глави держави. Аваков розуміє, чого хоче Президент, тому веде свою гру, активізовує деякі організації, типу батальйону «Азов». Укріплює свої позиції в ЗМІ, щоб зберегти посаду. По суті, посада Авакова сьогодні чи не найвища в «Народному фронті». За рахунок цієї посади партія ще тримається як команда», – зауважив політолог.
Також він висловив думку, що низка кроків Порошенка можуть спровокувати дострокові вибори до Верховної Ради України, в чому глава держави точно не зацікавлений. 
«Порошенко начебто і хоче забрати посаду глави МВС. Але розуміє, що різкі кроки можуть зруйнувати коаліцію. Дострокова кампанія дасть такий результат, що Порошенку не буде з ким створювати коаліцію. Тому він хоче, якщо і змінювати міністра внутрішніх справ, то на когось, хто б гарантував забезпечення збереження коаліції. Але при цьому був би більш лояльним до президента і більше на нього орієнтуватися, ніж на «НФ» чи власні політичні інтереси»,  – наголосив експерт. 
Крім того, він зазначив, що ця посада цілком влаштовує самого Авакова, оскільки вона укріпила його позиції і зробила з нього політика національного рівня. Фахівець нагадує, що раніше його сприймали лише як харківського губернатора, а вже сьогодні він належить до вищої політичної ліги – десятки, чи, можливо, навіть п’ятірки найбільш впливових політиків країни. 
«Він може на рівних спілкуватися з олігархами, з будь-яким міністром, Прем’єром. Він навіть більш впливовий, ніж Гройсман», – підкреслив Давидюк. 
 
Тим не менше, за його словами, у складі чинного уряду Авакова є далеко не найбільш професійним міністром. Зокрема йдеться про те, що з ним пов’язані корупційні скандали. Наприклад, із його бізнес-партнером Ігорем Котвіцьким, який вивів із України, відповідно до інформації журналістів, близько сорок мільйонів доларів. Крім того, в країні зростає злочинність, а обіцяна реформа структури поліції досі не завершена. 
«Аваков не перезапустив правоохоронні органи. Їх підкрасили, змінили вивіску, форму і авто, частково запустили нових людей. Але надзвичайно велика кількість старих кадрів, які за рахунок корупції, домовленостей, погрозою бойкоту і зупинки всієї системи, зберегли свої посади. І це обличчя Авакова. Якби міністром була Ека Згуладзе або Хатія Деканоїдзе, ситуація була б іншою», – зазначив у коментарі 24 фахівець. 
На його думку, проблема полягає в тому, що Порошенко хоче зробити очільник МВС більш ручним і менш егоцентричним. 
«Треба віддати належне Петру Порошенку. Якщо він ставить ціль, то досягає її. Він хотів свого Прем’єра і поставив його, хоч і не одразу. Але досягаючи цих своїх кабінетних цілей, Порошенко втрачає народну підтримку. Чи потрібно в руках зосереджувати весь силовий блок? Чи не достатньо того, що є? Але він хоче більше, і почав втрачати рейтинг», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв