Аналітик розповів, як Україна може покарати Росію за вибори у Криму

146
Аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко пояснив, як Україна може покарати Росію за вибори до Держдуми РФ на території анексованого Криму.

Коментуючи заяву очільника МЗС України Павла Клімкіна щодо неприпустимості проведення виборів у Держдуму РФ на території України, в тому числі у диппредставництвах РФ, Ярошенко наголошує, що Україна повинна зайняти більш жорстку позицію у процесі делегітимізації виборів у Криму.
«Як випливає із заяви міністра, українська дипломатія «проявляє твердість» досить вибірково. Якби МЗС був більш послідовним у відстоюванні національних інтересів, він повинен був би не тільки напередодні «незаконних виборів» вимагати, щоб дипломати РФ поважали законодавство України, а й увесь інший час. Інакше кажучи − передумовою можливості роботи російських дипломатів в Україні має бути повага з їхнього боку до Конституції України та визнання Криму невід’ємною складовою нашої держави», − наголосив аналітик. 
За його словами, відсутність цієї передумови може стати підставою для розриву дипломатичних відносин з країною-агресором. Тим не менше, 12 вересня 2016 року Павло Клімкін укотре заявив, що Україна не має наміру розривати дипломатичні відносини з РФ, навіть незважаючи на незаконне проведення виборів до Держдуми Росії на території анексованого Криму. 
Експерт нагадує, що позиція України у подібних ситуаціях уже не раз «обривалася на половинчастих кроках». Зокрема, у серпні Клімкін зазначив, що сумнівається у запровадженні візового режиму для громадян РФ. Крім того, як зауважив у статті для Апострофа Ярощенко, важко не помітити, що за постійними звинуваченнями Росії в агресії проти України не стоять активні кроки з метою домогтися кваліфікації агресивних дій нашого сусіда з боку міжнародного співтовариства.
Також він зазначив, що міжнародне право не дозволяє українській владі перешкодити голосуванню громадян РФ на території дипломатичних установ в умовах збереження дипломатичних відносин. Відповідно до Віденської конвенції, приміщення дипломатичних представництв, в яких можуть проходити вибори, є недоторканними. 
«Хоча у нашої держави немає можливості перешкодити виборам в Криму, Україна ще може частково делегітимізувати їх результати на анексованому півострові. Важливий крок у цьому напрямку був зроблений під час зустрічі Петра Порошенка з послами країн G7, під час якої Президент закликав не визнавати легітимність виборів на окупованій території», − наголосив аналітик. 
Він підкреслює, що у цій ситуації недостатнього лише простих заяв, аби світова спільності нарешті серйозна врахувала позицію України, оскілки для цього варто провадити послідовну політику делегітимізації виборчого процесу в Росії в рамках стратегії деокупації Криму. 
Наступним кроком, за словами Ярошенка, у цьому напрямі має бути вимога кримінального переслідування майбутніх депутатів Державної думи, обраних від незаконно створених одномандатних округів №№ 19, 20, 21 (Крим) і 219 (Севастополь). 
Аналітик підкреслив, що українська влада повинна чітко показати світові, що на цих парламентарів не може поширюватися депутатська недоторканність при виїзді за кордон на підставі того, що вони були обрані незаконно у зв’язку з порушенням Конституції України та норм міжнародного права.
 
«Це, мабуть, найбільш скромні дії, на які може піти Україна в рамках відстоювання суверенітету і територіальної цілісності. Проте якщо українська дипломатія проігнорує навіть ці можливості і обмежиться якимись безглуздими заявами, то може настати момент, коли в світі і зовсім перестануть рахуватися із інтересами нашої держави і сприймати Україну як суб’єкт міжнародної політики», − підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв