Європі складно зрозуміти українців, − дипломат

151
Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко прокоментував виступ президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера із щорічним посиланням Про стан Союзу.

Яременко нагадав, що напередодні президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступав перед Європейським парламентом зі щорічним посланням Про стан Союзу, тобто доповіддю про ситуацію в ЄС.
«Україна не згадана у промові ні разу, зате згадано Сирію, Афганістан, Малі і т. д. Санкції проти РФ названі «вражаючим прикладом європейської солідарності» в умовах порушення міжнародного права, однак Росія не згадується серед пріоритетів бажаних, з точки зору Юнкера, напрямів спільної оборонної політики ЄС», − зазначив у своєму Facebook дипломат.
Крім того, він навів кілька цитат із виступу для тих, «хто хоче розібратися, що таке Європейський Союз, його цінності, і чому європейцям так важко нас, українців, зрозуміти».
«Наведу цитати про ті детально описані Юнкером європейські цінності, які не дозволяють ЄС виступити активно на захист нашої держави: «Понад усе Європа означає мир. Не випадково найдовший період миру зафіксовано в історії Європи з моменту початку створення Європейських Спільнот…»; «Бути європейцем означає бути відкритим для торгівлі з нашими сусідами, а не воювати з ними…»; «Бути європейцем означає відстоювати нашу металургійну промисловість…»; «Бути європейцем також означає культуру, що захищає наших робітників та наших виробників у світі зростаючої глобалізації…»; «Значна частина європейського способу життя, яку я хотів би зберегти, − це наш сільськогосподарський сектор…», − цитує Яременко виступ Юнкера.

Коментарi

Коментарiв