Обама іронічно «розніс» Трампа через його любов до Путіна

158
Президент США Барак Обама іронічно розкритикував прихильність кандидата у президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа до Президента РФ Владіміра Путіна.

«Давайте поговоримо про Трампа. Він не та людина, яка любить плани і факти. Він називає себе бізнесменом. Але в Америці повно чоловіків і жінок, що процвітали в бізнесі, не ухиляючись від сплати податків, без хвоста з судових позовів і працівників, які не отримали грошей, без ошуканих людей», − наголосив Обама під час виступу на підтримку кандидата у президенти від Демократичної партії Ґілларі Клінтон у Філадельфії.
Він зауважив, що для виборців, яких хвилюють питання безпеки, вибір має бути просто очевидним. Чинний Президент США нагадав, що напередодні Трамп на російському телебаченні принижував американську армію і хвалив Владіміра Путіна.
«Він любить цього хлопця. Просто обожнює. Подивіться, до чого докотилася Республіканська партія. Хіба не так? Раніше вони виступали проти Росії і авторитаризму, боролися за свободу і демократію. А тепер номінований ними кандидат розхвалює і називає людину сильним лідером, тому що він вторгається в менші країни, саджає своїх опонентів у в’язниці, контролює пресу і загнав економіку країни в стан рецесії», − зазначив американський лідер. 
«Послухайте, я серйозно. Подумайте про це. А коли інтерв’юер запитує Трампа, чому той підтримує Путіна, він говорить: «Він сильний лідер. У нього 82% підтримки». Так, але ж і у Саддама Хуссейна було 90% підтримки. Якщо ви контролюєте медіа, відібрали у народу все цивільні права, і можете кинути до в’язниці будь-кого, хто проти вас, природно, будь-хто скаже, що вас обожнює», − цитує НВ Обаму. 
«Але подумайте про те, що для Трампа це приклад для наслідування. Так, мені доводиться мати справу з Путіним. Мені доводиться мати справу з Росією. Це частина зовнішньої політики. Але я не заявляю, що це мій приклад для наслідування. Ви можете собі уявити, щоб Рональд Рейган захоплювався кимось подібним? Рейган вважав Америку «блискучим містом на пагорбі». Трамп називає її «розколотим місцем злочину». Він не пропонує реальних планів – тільки розкол і страх. І він сподівається, що зможе налякати достатньо людей, щоб виграти вибори», – підкреслив Президент США. 
«Але я вірю, що американці – не боягузи. Ми не шукаємо собі правителя. Наша сила – в наших ідеалах; в тому, що ми всі рівні. Що ми, народ Сполучених Штатів, можемо утворити більш досконалий союз. Ми віримо в демократію», – резюмував Обама. 

Коментарi

Коментарiв