Конфлікт на Донбасі може вибухнути з новою силою, – волонтер

141
Волонтер Юрій Касьянов прокоментував масштабні військові навчання російських військ «Кавказ-2016», дійшовши до висновку, що низка фактів свідчать про можливу ескалацію конфлікту.

Нещодавно Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що паралельно з масштабними військовими навчаннями «Кавказ-2016», які нещодавно завершилися в Росії і на території анексованого Криму, відбувався вишкіл і бойовиків на Донбасі. Участь у навчаннях брали підрозділи так званих 1-го та 2 армійського корпусів. Експерти наголошують, що аналогічні до «Кавказу-2016» навчання відбувалися напередодні вторгнення Росії до Грузії 2008 року та у Криму 2014 року. Також українська розвідка фіксувала поставки великої партії боєприпасів і пального на окупований Донбас із РФ. 
Відповідно до інформації волонтера Юрія Касьянова, лише протягом останніх двох місяців на територію так званих ДНР і ЛНР надійшло близько сотні бойових машин із території Росії. Крім того, у низці окупованих населених пунктів створено нові військові формування, зокрема йдеться і про регулярні російські підрозділи. 
На думку Касьянова, з огляду на завершення всіх підготовчих робіт, аби отримати нові козирі в перемовинах, Кремль може вирішитися на чергову ескалацію конфлікту. Коментуючи заяви бойовиків про мирне врегулювання він підкреслив, що це суперечить їхній активності. 
«От зараз, коли супротивник накопичив озброєння, боєприпаси, провів підготовку військ, підтягнув свіжі сили. І за тих умов, що у нас планують оголосити демобілізацію, а збори резервістів так нормально і не провели… От за цих умов нам треба в першу чергу остерігатися того, що супротивник скористається нашим станом і своєю готовністю для того, щоб конфлікт вибухнув з новою силою», − наголосив у коментарі Радіо Свобода волонтер.

Коментарi

Коментарiв