Савченко стала фактором розколу українців, − адвокат

237
Колишній адвокат народного депутата України Надії Савченко Ілля Новіков прокоментував своє ставлення до колишньої бранки Кремля.

«Суд над Савченко став для мене Хрестовим походом. Це великий професійний виклик. В адвокатській роботі є різні виклики. Моральний − вивчати злодія-Гітлера-педофіла в одній особі. Суто технічний − зрозуміти, наскільки ти компетентний, щоб вникнути у заплутану історію. І тест на витривалість: чи здатний вести процес півроку-рік, коли практично живеш у літаку», − зізнався Новіков. 
«Присвятив цій справі два роки. Майже не брав інших. Усі тижні − робочі, я мав бути у Донецьку Ростовської області. Окрім випадків, коли мінялися з колегами. У неділю ввечері сідаю в літак із Москви, прилітаю до Ростова, їду на таксі ще 150 кілометрів. Понеділок, середа й четвер − судові дні. У вівторок маю встигнути до Надії в СІЗО. Паралельно написати папери на наступний тиждень. У четвер-п’ятницю летиш додому, в суботу − відсипаєшся, у неділю − знову літак. Так півроку. У проміжку мав вигадувати щось для захисту», − розповів в одному з інтерв’ю адвокат.
На його думку, нині слова Савченко часто неправильно трактують: «Надія Савченко стала для мене другом. Хоча складно примиритися з тим, що вона каже останнім часом. Розумію, що має на увазі там, де інші бачать зраду. Знаю, як формулює, тому можу відновити її думку. Але це проблеми політика, якщо його не розуміють. Якби ці три місяці вона мовчала, це принесло б значно більше користі. В Україні з’явився хороший чи поганий народний депутат. Але героя у блискучих обладунках ми втратили. Дехто розуміє Надію. Але вона вже перетворилася у непотрібний фактор розколу між українцями. А для конфліктів і так вистачає приводів. Мінус герой плюс розкол − поганий баланс».
Крім того, він пояснив, чому справа Савченко стала важливою не лише для України, але і для Росії: «Важливість справи Савченко не в тому, що вдалося штрикнути Путіна. Показати, який він поганий. Це − чудова історія про те, як працюють російські слідство та суд. Удар по їхній репутації, який руйнує презумпцію, що їхнім рішенням можна довіряти. Цим я зробив послугу Росії. Щоразу, коли йдеться про судову реформу, звучать голоси: «все не так погано, давайте трошки підрихтуємо і буде взагалі добре». Це − історія про те, що все погано. Дім треба перебудовувати від фундаменту, а не дах фарбувати». 

Коментарi

Коментарiв