Україна вестиме війну проти всіх, − аналітик

186
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк спрогнозував політичне майбутнє України.

На думку Октисюка, в українському політичному середовищі значно загостриться протистояння у зв’язку з наближенням процесу великої приватизації, що буде супроводжуватися гучними антикорупційними скандалами та викриттями. При цьому всі ключові гравці будуть спостерігати за результатом судового розгляду стосовно Дмитра Фірташа, аби в разі можливості оперативно включитися в боротьбу за його спадщину.
«На сьогоднішній день найсильніші позиції, звичайно ж, у Президента Петра Порошенка, який сконцентрував у своїх руках виконавчу і судову гілки влади, встановив контроль над прокуратурою, армією і спецслужбами, за два роки зміцнив адміністративну вертикаль в регіонах і підпорядкував місцеве самоврядування. Однак для повного спокою Президенту потрібно вирішити ще три важливі завдання: створити «інформаційний щит», приструнити парламент і встановити контроль над МВС. Варто відзначити, що по всіх цих напрямках розгорнута активна діяльність», − зазначив аналітик.
Поширюється інформація про те, що колишній очільник Адміністрації Президента Борис Ложкін зі своїми наближеними протягом останнього часу активізував формування «інформаційного щита», за допомогою якого можна буде захистити Президента і його оточення від атак ЗМІ.
«Президенту важливо максимально посилити вплив на парламент, який, судячи з усього, залишився останній політичної вольницею. Відсутність дієвої коаліції і необхідність рахуватися з «Народним фронтом» сильно дратують Петра Олексійовича і його оточення. Однак інших варіантів співробітництва поки що немає, і Банкова змушена домовлятися і терпіти кабальні компроміси з «НФ» і депутатськими групами. Але все ж і тут у нього є певні можливості для маневру. Наприклад, скасування депутатської недоторканності, котре, якщо воно буде реалізоване, дозволить приборкати парламент і зробити його більш слухняним», − наголосив у статті для Апострофа експерт. 
За його словами, з однієї точки зору скасування імунітету для народних обранців є хорошою ініціативою, яку чудово сприйме населення, оскільки українцям набридло, що «під купол» ідуть здебільшого, аби захистити себе і свій бізнес від можливих проблем із законом або владою. 
«На своєму шляху до абсолютизму Петро Порошенко продовжує вибудовувати політичну і бізнес-конфігурацію по сімейній схемі Януковича. І це розуміють багато гравців, які так чи інакше залучені в орбіту впливу Порошенко. В першу чергу мова йде про прем’єра Володимира Гройсмана, який зсередини бачить всю повноту конфліктності в структурах влади і розуміє, що в разі нових виборів або зміни політичної кон’юнктури він просто опиниться за бортом», − зазначив фахівець. 
Він підкреслив, що поряд із «класичним» конфліктом політичних інтересів, який є відображенням безперервної боротьби за бізнес-вплив і контроль над державними монополіями, в Україні останнім часом вимальовується ідеологічне протистояння − між старим політичним класом і новою контр елітою, де з одного боку протистояння стоять вихованці комуністичної системи, досвідчені апаратники і партійна номенклатура, які не бажають сприймати нові правила, а з іншого – ті, що виросли на західних гранти та стипендіях, представники громадських організацій, лідери громадської думки, журналісти-розслідувачі, антикорупціонери й інші експерти.
За словами Октисюка, останні вміло скористалися соціальними ліфтами, які їм запропонувала нова-стара влада після Євромайдану, адже запит на «нові обличчя» 2014 року був просто неймовірно високим. Щоправда, старий політичний клас не хоче сприймати ідеологічних конкурентів, які мають великі політичні амбіції і декларують готовність вести свою лінію і грати за новими правилами.
«Резюмуючи, хотілося б згадати сумнозвісне визначення філософа Томаса Гоббса − війна «всіх проти всіх», яке характеризує стан суспільства напередодні підписання нового суспільного договору « Конституції, і створення держави. В Україні зараз є всі ознаки такої війни, проте в українській інтерпретації вони говорять швидше про наближення дострокових парламентських виборів, до яких готуються усі без винятку політичні гравці. І тому намагаються максимально зміцнити власні плацдарми», − підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв