В Україні нічого не змінилося за два роки люстрації, − Глузман

143
Громадський дія, дисидент, психіатр Семен Глузман зробив сумні висновки, прокоментувавши люстраційний процес в Україні.

«Отже, ми успішно боремося з корупцією. А ще ми люструвати безліч поганих чиновників. Тому що ми з вами живемо в країні, де бездоганно чесний президент (і завжди був таким), пашить святістю парламент і суворо дотримується усіх норм права і суспільної моралі уряд. Які приємні, добрі слова: люстрація, боротьба з корупцією, реформи Конституції. Прокидаюся вранці і думаю: яке щастя, що я живу в такій майже ідеальній країні! Як радянські жовтеня та піонер, які щиро вірили в заклинання, що ллються з квартирної радіоточки», − зазначив Глузман. 
Він зауважив, що його знайомі бізнесмени намагаються довести, що насправді все далеко не так солодко: «Тільки от знайомі бізнесмени намагаються мене переконати, що все зовсім не так солодко. Обмовляють, ймовірно. Як я в свій час зводив наклепи на радянську владу. Та й соціологи, мабуть, обмовляють, оголошуючи падіння рейтингів. І я наговорюю, коли страждаю фізично і морально в рідному ощадбанку, сподіваючись замінити горезвісну «картку киянина».
У статті для НВ він наголосив, що намагається засвоїти і повірити в те, що «всі, хто служив у системі Януковича – погані люди і жорсткі корупціонери, а ті, хто служить у системі влади – еталони чистоти і ненависті до крадіжки. Коли засвою і повірю, зрозумію, чому у списку заявлених корупціонерів і розкрадачів бюджетних грошей – тільки солдати системи Януковича. А вищі офіцери системи Порошенко – поза будь-якими підозрами».
Автор нагадує, що колись публічно дискутував із екс-президентом Віктором Януковичем щодо ситуації в МОЗ, проте він його не почув. 
«Шкода, і тоді, і зараз там працюють різноманітні фахівці, тупі і агресивні, розумні і спокійні. Дуже яскраво, виразно пам’ятаю одного з них, радника міністра Дмитра Подтуркіна, який почув здоровий голос психіатричної громадськості і зумів допомогти нам, психіатрам, радикально змінити атмосферу в нашій традиційно нецікавій вищим чиновникам країни галузі. Спасибі йому сердечне!», – підкреслив психіатр. 
За його словами, у країні, де панує тотальна корупція громадян (і йдеться не лише про владу) одні шахраї намагаються викликати до відповідальності інших, які належать до іншого політичного клану. 
«Саме до клану, оскільки правдивих партій у нас немає. При цьому обережні, щоб ті, гнані, не сказали вголос правду про своїх гонителів-обвинувачів. Ось, наприклад, часто згадуваний сьогодні пан Каськів, адже він все життя служив «сім’ї» Віктора Федоровича. Починав він свою публічну кар’єру добре оплачуваною боротьбою з президентом Кучмою. Два роки люстрації. А країна все та ж. Гірка та сумна», – резюмував Глузман.

Коментарi

Коментарiв