Україна не протистоїть пропаганді Росії, − Тягнибок

264
Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок виграв судову справу про захист честі у гідності у редактора всесвітньовідомого німецького видання «Зюддойче Цайтунґ» («Süddeutsche Zeitung») Фредеріка Обермаєра Йоґанесса, що поширило фейк про промову лідера «свободівців» із руки Кремля.

16 вересня відбулася спільна прес-конференція Тягнибока з його представником у німецькому суді, адвокатом Ульріхом Бушем, який широковідомий захистом вихідця з України Івана Дем’янюка в суді Мюнхена.
За словами Буша, позов до суду було подано у зв’язку з російською пропагандою, що активно намагалася поширити промову лідера «Свободи» від 2004 року на Яворина. Адвокат наголосив, що Кремль зробив усе, аби поширити відверту брехню про цю промову. 
«Начебто вони навели докази, що Тягнибок расист, антисеміт, наці тощо. У 2014 році на німецькому каналі у програмі «Панорама» відбулася дискусія на цю тему, в якій йшлося про «путч» в Києві, і яку роль тут відіграють «фашисти» та було показано виступ Олега Тягнибока від 2004 року із намаганням увести в оману глядачів. Оця передача була одразу обговорена в Бундестазі і голова партії лівих Ґрегор Ґізі наголосив, що канцлер Ангела Меркель має звернути увагу на ці речі… Далі виступ Гізі потрапив на німецькі канали і став відомим мільйонам людей, а Ґізі продовжив напади і свої закиди на адресу Олега Тягнибока», − цитує Інформаційний акцент Буша. 
Нагадаємо, у квітні 2014 року «Зюддойче Цайтунґ» оприлюднив схожий матеріал, незважаючи на те, що керівництво видання знало, що промова Тягнибока була брехливо перекладена. Тим не менше, редактор Фредерік Обермаєр процитував ці речі, які відразу підхопила російська пропаганда, після чого німецькі ЗМІ назвали Тягнибока расистом. 
«У зв’язку з цим Тягнибок долучив мені провести захист – я подав позов проти редактора програми «Панорама», зі свого боку там одразу вибачилися та визнали, що був неправильний, фальшивий переклад, а пан Гізі оскільки він депутат парламенту не міг бути притягнутий до відповідальності. Щодо редактора газети «Зюддойче Цайтунґ» («Süddeutsche Zeitung») Фредеріка Обермаєра Йоганесса – він був притягнутий до відповідальності за неправильне трактування, суд присудив йому штраф 1000 євро», – повідомив адвокат. 
Також він зауважив, що Обермаєр подав апеляцію, яку знову ж програв і навіть «домігся» збільшення штрафу до 3 тисяч євро, які було перераховано на рахунок фонду українців у місті Бонн. 
Коментуючи цей інцидент Тягнибок наголосив, що Україна взагалі не протистоять російській пропаганді у Європі і світі в цілому, абсолютно не реагуючи на брехню, яку поширює Кремль. 
«Захист іміджу у зв’язку із наклепами – одне з найважливіших завдань кожної країни у світі. Гібридна інформаційна війна, яка нині триває у Європі та загалом у світі, основою якої є дезінформація – є замовленням Кремля та безпосередньо Путіна. Проти України напряму працює російська агентура через свою широку мережу, а українська держава не реагує на гучні скандали», – підкреслив очільник «Свободи». 

Коментарi

Коментарiв