Україна не має цінностей і ідей міжнародної політики, − дипломат

226
Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко прокоментував проблеми міжнародної політики України.

За словами Яременка, міжнародна політика України досі не реформована, як і інші галузі суспільного життя, оскільки в неї не прийшли цінності. Він зауважив, що саме це і наша оцінка зовнішнього світу робило нас флюгером. Наприклад, ми могли продавати зброю будь-кому. 
«Цінності, якщо вони входять у критерії зовнішньої політики, не дозволяють так чинити. Створюються якісь неформальні запобіжники у вигляді агентств, які повинні давати дозволу, а насправді контролюють в Україні, кому підуть гроші… насправді таких прикладів дуже багато», − наголосив дипломат. 
Він нагадав, що сьогодні Україна є стратегічним партером Казахстану: «І з Росією не скасовано всі, і з США та понад двох десятків країн, з якими ми стратегічні партнери. Так теж не буває. Якщо ми заявили, що уклали Угоду про асоціацію з ЄС, визначили стратегічний напрямок, то очевидно, що наші стратегічні партнери тільки там. Все решта − це партнери, важливі країни.
«І після цього, звичайно, немає ідей, що ми робимо. Тому що, крім цінностей є інтереси. Вони не сформовані. З багатьох питань немає досі внутрішньополітичних консенсусів в Україні, питань розвитку, економічного розвитку, наших можливостей, немає програм. Тому немає розуміння, як забезпечувати це на зовнішній арені. Не поставлені зовнішньополітичні завдання. Є інститути, які повинні це зробити, президент, наприклад, але це робиться таким чином, що не забезпечує виконання. Тобто немає ідей і цінностей, і грошей», − підкреслив в інтерв’ю 112 Яременко.

Коментарi

Коментарiв