Екс-глава Європарламенту пояснив, чому Європа досі сподівається на Україну

248
Колишній глава Європейського парламенту Пет Кокс пояснив, чому країни Європи досі покладають великі надії на Україну.

«У нас на Україну великі сподівання. Незважаючи на всі ті речі, які ще не працюють в Україні, незважаючи на нарікання людей, ви набагато вільніші. І ваше суспільство, ваші політики, ваші медіа – вільніші, ніж у Білорусі, Молдові, Росії. Коли я дивлюся на сусідів, то бачу що ви у набагато кращому становищі, щоб досягти прогресу. Але це буде непросто, за це потрібно боротися», − закликав Пет Кокс.
Коментуючи політичну систему в Україні він наголосив, що вона стає все складнішою. Зокрема йдеться про непросте завдання щодо створення урядової коаліції, оскільки нинішній її склад є досить хитким, містить різні складові, що для політики є серйозним викликом. 
«А причина, по якій я залишаюся оптимістом, − та, що у вас багато активних громадян, сильні неурядові організації та громадянське суспільство. Крім того, у вас в країні політичний плюралізм розвинений набагато більше, ніж у ваших сусідів», − наголосив в інтерв’ю Апострофу дипломат. 
За його словами, в Україні набагато більше плюралізму і потенційно більший політичний вибір, ніж, наприклад, в Росії містера Путіна. Він підкреслив, що у цьому відношенні українська держава дуже відрізняєтеся. 
«У вас ще досить багато помилок, і вам багато чого ще належить зробити, але у вас відносно вільна преса (є, звичайно, певні питання власності, але все ж вона вільна). Ви самі можете вирішувати, чи голосувати за представників влади або ж за кандидатів від опозиції. Вибори в Україні дійсно впливають на те, хто представлений в уряді. А вибори в Росії ніколи нічого не змінюють, з допомогою них не можна замінити людей, які перебувають при владі. Це так, якби змінювалися слова пісні, але не змінювалася б музика. У Росії музика залишається завжди однією і тією ж», − підкреслив екс-очільник Європарламенту.

Коментарi

Коментарiв