Україна посідає ключове місце у планах Росії, − Кваснєвський

176
Екс-президент Польщі, голова наглядової ради «Ялтинської Європейської Стратегії» Александр Кваснєвський прокоментував українсько-російський конфлікт. 

У рамках заключної сесії конференції YES Ukraine 2016 Кваснєвський заявив, що протягом останніх двох років Росія не змінила свої позиції і планів щодо побудови «наддержави». 
«Усе, що ми обговорювали рік, два, три  тому − виявилося правдою… Конфлікт, що ми бачимо, − заморожений, або навіть не дуже заморожений, бо майже щодня проливається кров, є  жертви… Є Мінські домовленості, але їх не виконують, маємо дуже потужну позицію РФ, яка абсолютно не змінилася з початку конфлікту − це ідея відбудови російської «наддержави», і для її реалізації Україна є найважливішою складовою», − підкреслив екс-президент Польщі. 
За його словами, США і ЄС при цьому виявлять усе менше зацікавленості й енергії, оскільки час минає, і виникають нові проблеми, на перших шпальтах  ЗМІ − КНДР, президентські вибори в Америці тощо. Він підкреслив, що це є проблемою для України, оскільки вона потребує міжнародної підтримки і єдності. 
«Україна є випробуванням на те, наскільки ми хочемо битися за такі засадничі цінності як демократія, незалежність, громадянське суспільство і так далі», − зауважив Кваснєвський. 
Крім того, він закликав світову спільноту й надалі допомагати українському уряду здійснювати реформи, а також зауважив, що слабким елементом в Україні є надто слабка співпраця між різними політичними силами і партіями, що значною мірою стосується стратегічних цілей.
«Але боротьба триває… Ми все ще на порозі великого дня, коли скажемо, що Україна є частиною європейської сім’ї … Ми ще досить далекі від цього, але необхідно, щоб наші зусилля тривали», − резюмував колишній Президент Польщі. 

Коментарi

Коментарiв