Дипломат пояснив, що буде з відносинами України і Росії через 10 років

160
Дипломат, колишній міністр закордонних справ Швеції  Карл Більдт спрогнозував, що буде у відносинах України і Росії через 10 років.

За словами Більдта, у цій ситуації є кілька варіантів розвитку. В разі реалізації першого з них, російська влада нагадуватиме всім, що вона завжди говорила про нездатність української нації створити гідну державу, оскільки внутрішні конфлікти не дозволяють рухатися вперед. 
«І що, як завжди, тільки сильний і рішучий Кремль може принести лад і стабільність на широкі слов’янські землі. Вони скажуть, що лідери Заходу були занадто наївні, вважаючи інакше і намагаючись втручатися в те, що вони неправильно розуміють. Дехто на Заході, боюся, будуть згодні з ними і пообіцяють ніколи не повторювати цю помилку», − спрогнозував дипломат. 
На його думку, є і альтернативний сценарій, згідно з яким лідери України на Заході розкажуть історію країни, яка в реальності глибоко реформувала економіку і досягла стабільності демократичної політичної системи.
«Допомога і підтримка з боку Заходу була важливою, скажуть вони, але навряд чи вирішальною. Все більш і більш близька інтеграція з ЄС, безумовно, теж допомогла. Але врешті все змінило прагнення лідерів самої України та підтримка, яку у важкі роки надав їм український народ», − зауважив у статті для НВ колишній міністр закордонних справ Швеції. 
Він наголосив, що, звісно, це буде складно, оскільки очищення від корупції ніколи не буває простим. Дипломат зауважив, що у цій галузі є дуже багато корисливих інтересів, тому для досягнення ефективної і прозорої державної структури після десятиліть занепаду цілком очевидно, що нам потрібен час. 
«Щодо Росії, її здатність дестабілізувати Україну зменшилася після того, як вона зіткнулася з соціальною і політичною напруженістю. Звісно, якийсь час вона продовжувала грати в гру «Україну захопили фашисти і НАТО», але поступово ціна цієї гри виросла, націоналісти, відправлені на Донбас, криміналізувались і стали важким тягарем для Росії», − зазначив Більдт.

Коментарi

Коментарiв