Україна розчарована в еліті, сформованій Кучмою, − Саакашвілі

219
Очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі розповів, коли до влади в Україні нарешті прийдуть молоді політики.

«Якщо говорити за українську еліту, я думаю, що вони всі «діти» мого доброго друга, екс-президента Кучми. Він створив цю українську еліту. Це під його проводом все сформувалося, під його орудою. Я думаю, що всі, хто тут є, змінюють якісь посади – то в опозиції, то знову в Уряді. Але залишаються загоном недоторканих», – наголосив Саакашвілі. 
За його словами, Україна розчарована в цій еліті, оскільки вона не розвивається: «Україна веде війну з Росією. Але з мого погляду, українська еліта, здебільшого, має ті самі цінності, що й російська. Вони мають дуже мало спільного з європейцями, американцями чи іншими. Вони в Конче-Заспі мають такі самі садиби, як росіяни на Рубльовці, мають дуже багато активів, сидять на потоках, і це призводить до того, що, з погляду ВВП, це найбідніша країна в Європі. Ось вам бездіяльність еліт». 
«Як це змінити? Як ми керуємо в Україні: це закрите товариство, олігархи мають свої ставки, свою частку. Вони призначають  президента, прем’єр-міністра підтримують. Далі раду директорів, міністрів. Мають також наглядову раду. І це все не міністрами керується, а цією радою. Вона може бути в парламенті, чи не в парламенті, можуть бути за кордоном, може бути навіть десь сформована з правоохоронців, але вони керують своїми кавалками економіки. Це складається в систему», – цитує НВ посадовця. 
«Також ми бачимо і керівника податкової поліції. Він може бути призначений якоюсь постаттю в парламенті. І ніхто може його не чути, але це буде один із найбагатших людей в парламенті. Він контролює податкову систему зі збиранням податків. І якщо пан Олександр Данилюк (міністр фінансів – ред.) звільняє пана Романа Насірова (голова Державної фіскальної служби – ред.), на його місце сяде хтось інший, із тієї ж системи», – підсумував Саакашвілі.

Коментарi

Коментарiв