Україна не використала і 2% можливостей для оскарження агресії Росії, − експерт

225
Доктор технічних наук, професор, голова СБУ в 2003-2005 роках Ігор Смешко розкритикував співпрацю України з міжнародними організаціями в рамках боротьби проти російської агресії. 

«Ці позови треба було робити ще два роки тому, відразу після анексії Криму потрібно було задіяти всі механізми. Я взагалі не розумію, чому ми досі не приєднуємося до Міжнародного військового трибуналу, у нас зобов’язання є приєднатися», − наголосив екс-очільник СБУ. 
«Ми не використовували, на сьогоднішній день, мені здається, і 2% від можливостей у міжнародних організаціях, оскаржувати військову агресію проти нас. Добре, що це почалося, краще пізно, ніж ніколи. Але те, що це потрібно робити, і у нас є такі можливості, безумовно», − зауважив в ефірі 112 Смешко. 
Додамо, Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ почати арбітражне провадження проти Російської Федерації у зв’язку з порушенням нею Конвенції ООН щодо морського права. 
За словами глави держави,  позов подається у зв’язку з грубим порушенням РФ міжнародного права, її агресією проти України, анексією Криму, порушенням права України щодо користування природними ресурсами в акваторіях Чорного і Азовського морів.

Коментарi

Коментарiв