Уряд підвищить мінімальну зарплату заради прихильності виборців, – експерти

347

Плани уряду збільшити з вересня цього року мінімальні зарплати і пенсії саме напередодні виборів мають відчутний політичний підтекст, а сам розмір підвищення є скоріш символічним, вважають експерти Центру Разумкова.

Уряд підвищить мінімальну зарплату заради прихильності виборців, – експерти

Як відомо, уряд обіцяє підняти мінімальні зарплати і пенсії вже з нинішнього місяця. За словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, буквально днями до парламенту надійде законопроект про підвищення соціальних стандартів. Мінімальна заробітна плата виросте з нинішніх 1218 грн. до 1378 грн., мінімальна пенсія – з 949 грн. до 1074 грн. Надбавку обіцяють 12 мільйонам українських громадян, серед них 3 мільйонам «бюджетників».
Чимало експертів загалом критично ставляться до урядової ініціативи.
«На тлі 50-відсоткової інфляції 10-відсоткове підвищення мінімальної зарплати виглядає майже символічним жестом. Вочевидь, що в діях уряду головне – політичний підтекст, бажання вплинути на настрій населення перед виборами», – вважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
Схожу оцінку обіцянкам прем’єра Арсенія Яценюка з вересня підняти зарплати і пенсії дає і директорка соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна. За її словами, підвищення соціальних стандартів перед виборами – це звичайний популізм: «Зарплати бюджетникам заморозили з грудня 2013 року. Весь цей час замість того, щоби встановити адекватну оплату праці людям, які сумлінно працюють, їх ставлять у позицію прохачів, які мають радіти милостині у кількасот гривень».
За її словами, зарплатня освітян настільки мізерна, що практично 100% педпрацівників можуть претендувати на субсидію для оплати комунальних тарифів: «Це абсурд. Працівникам не потрібні субсидії – їм потрібна нормальна зарплата відповідно до кваліфікації, з якої вони зможуть оплатити всі комунальні підвищення. А низька оплата праці – це гачок, за який влада тримає людей, аби смикати у потрібний час, зокрема перед виборами».

Коментарi

Коментарiв