На виборах росіяни показали ненависть до старої системи − аналітик

169
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк пояснив, чому вибори до Держдуми РФ стали неприємним сюрпризом для Президента Росії Владіміра Путіна.

«Результати виборів російський Центрвиборчком намалював, як це було заплановано попередньо – відсоток у відсоток. Але ніхто не міг спрогнозувати, що населення буде бойкотувати вибори. Близько 50% явка, а по Москві менше 40%. Навіть російські соціологи говорять, що явка завищена. І реальна була 30-35%. Це говорить про те, що рейтинг Путіна просів десь наполовину. І рейтинг його партії «Єдина Росія» набагато нижчий, ніж результат на нинішніх парламентських виборах», − наголосив Давидюк.
Він підкреслив, що опозиція проґавила свій шанс розпочати руйнування режиму Путіна. За його словами, якби Партія прогресу Алєксєя Навального, «Яблуко» Грігорія Явлінського і «ПАРНАС» об’єдналися, то могли б взяти мінімум 10%. А якби ще й вели  так звану «чорно-білу» кампанію, могли б здобути навіть 20% голосів.
Щоправда, на думку фахівця, на цих виборах росіяни продемонстрували існування великого запиту на нових політиків і ненависть до старої системи. Зокрема низька явка засвідчила критично низький вотум довіри до влади, а також те, що в Росії через сто років можливе повторення подій, які були 1917 року. 
Як зазначив у коментарі 24 експерт, навіть з огляду на це Росія на міжнародній арені продовжить політику визнання нового складу Держдуми і повернення делегації Росії до роботи в Парламентській Асамблеї Європи.

Коментарi

Коментарiв