На нас чекають важкі часи, − екс-глава ЦРУ про агресію Росії

161
Колишній очільник ЦРУ, 23-й міністр оборони США Леон Панетта заявив, що Росія матиме справу зі Штатами, якщо наважиться на агресивні дії проти будь-якої держави.

На думку Панетти, нині США і Росія вступають у новий етап Холодної війни. Він підкреслив, що значною мірою від Владіміра Путіна залежить, чи повернуться країни до політики співпраці або ж в американо-російських відносинах збережеться напруженість.
«Кажуть, якщо подивитися в очі Путіну, там написано «КГБ, КГБ, КГБ». Досвід роботи в такій структурі, безумовно, залишив відбиток на російському лідерові і відіграє важливу роль у мотивах його вчинків. Він дуже підозрілий у ставленні Сполучених Штатів, а американське ЦРУ – у ставленні до Росії. Це видно, наприклад, по тому, що і Росія, і США активно задіюють розвідувальні спецслужби», – наголосив екс-глава ЦРУ. 
Він нагадав, що Путін вважає розпад Радянського Союзу найбільшою катастрофою в російській історії, тому й намагається відновити колишній вплив своєї країни і Радянського Союзу загалом.
«Ці два моменти дуже важливі для розуміння ситуації, що склалася сьогодні. Росія не просто агресивна – вона намагається впливати, наприклад, на вибори в інших країнах. У Москви найсильніший кібер-потенціал, а кіберпростір – те місце, де розгортатимуться битви майбутнього. Подібні інструменти використовуються не тільки для експлуатації інтелектуальної власності та інформації – з їх допомогою можна, в буквальному сенсі, знищити ту чи іншу країну, паралізувати її», – зауважив екс-міністр оборони Штатів. 
Він наголосив, що неможливо впоратися з «задиракою», спілкуючись із ним із позиції слабкої сторони, що повинна розуміти Україна. Іншими словами, з Росією можна працювати, але тільки з позиції сили. Зокрема йдеться про наявність сильного військового потенціалу, сильної дипломатії і міцних союзницьких відносин. 
«Росія має знати: якщо вона вирішить вчинити агресивні дії проти будь-якої країни, вона матиме справу не тільки з Америкою, але і з цілою плеядою держав. Це буде чіткий сигнал Путіну. Київ має підсилювати не тільки економіку, але і збройні сили. Сполучені Штати і НАТО, безумовно, надають Україні допомогу у посиленні обороноздатності, однак я б пішов далі і надав би їй оборонні озброєння. Таким чином, Росія знала б, що за свої агресивні дії на території України їй доведеться розплачуватися», – цитує НВ Панетту.

Коментарi

Коментарiв