Дипломат пояснив, чи буде масова еміграція українців до Європи через безвіз

125
Дипломат, експерт «Майдану закордонних справ» Олександр Хара пояснив, чи почнеться масова еміграція громадян України після отримання візової лібералізації з країнами Євросоюзу.

«Міграційна проблема з отриманням безвізового режиму не загостриться. Безвіз призначений для туристичних цілей, а не для роботи, не для постійного місця проживання. До того ж, у нас третій рік йде війна. Але навіть у Польщі, через яку проходить основний потік мігрантів, не б’ють на сполох», – зауважив Хара.
Щоправда, як спрогнозував, будуть і порушення, оскільки деякі громадяни намагатимуться скористатися безвізовим режимом для того, аби нелегально переїхати до країн ЄС.
«Недобросовісних людей вистачає. Але є механізми контролю та повернення їх на територію України. До речі, за український рахунок. Вже є відповідні договори. ЄС не надала б Україні безвізовий режим, якби Київ не підписав низку угод про реадмісію (згода держави на прийом назад на свою територію громадян, які незаконно іммігрували). Тому різкого збільшення еміграції очікувати не варто», – пояснив у коментарі Обозревателю дипломат.
Нагадаємо, напередодні єврокомісар із питань розширення Йоґаннес Ґан заявив, що вже у жовтні цього року Європейський Союз може ухвалити рішення про запровадження безвізового режиму між Україною і країнами ЄС. 

Коментарi

Коментарiв