Росія вже не зможе завоювати Україну, − експерт

172
Кандидат економічних наук, економіст Віталій Мельничук розповів про основну соціально-економічну проблему в Україні: бідність людей, бізнесу та держави в цілому.  

За словами Мельничука, головною проблемою України є бідність людей. Відповідно до останніх результатів соціологічного опитування, 76% сімей вважають себе бідними: «Але це ще було б нічого. Є ще більш критичний показник: 52% сімей, в яких хоча б одна людина працює, формально належать до бідних, в них доходи на одного члена сім’ї менші прожиткового мінімуму. А прожитковий мінімум складає 1450 гривень».
Він нагадав, що згідно зі статистикою бюджету абсолютна більшість доходів громадян йде на витрати комунальних послуг та їжі. Навіть на одяг українці витрачають менше, особливо протягом останніх років. відповідно, витрати на культуру, освіту й охорону здоров’я зовсім мізерні. 
«І тому ми говоримо про дуже серйозне питання: це бідність самих громадян. Які є засновниками цієї держави. Саме вони голосували на референдумі 1 грудня 1991 року про те, що вони підтверджують Акт незалежності, який ухвалила Верховна Рада. Громадяни є засновниками держави. І засновники цієї держави живуть бідно», − підкреслив експерт.
У цілому, за його словами, в Україні закладено лише деякі основи модерної нації, проте з економічної точки зору зроблено дуже мало. Щоправда, з точки зору трансформації радянського народу в націю, то саме Революція Гідності продемонструвала, що в Україні закладені основи модерної української нації. І цей процес вже не зламати.
«І сьогодні уже уряд, президент, хто б там не був, вони не можуть вести себе в умовах закритого доступу «хочу й роблю». От прийнято рішення стосовно виведення з «Нафтогазу» і «Укртрансгазу», потім суспільна думка – і змушені вернути назад. Чому? Тому що є громадянське суспільство, яке не дає цього зробити. В цьому відношенню з’явилася дуже здорова українська нація. Тому сьогодні нас Росія не може завоювати. Все, поїзд пішов. Ми, як нація сильні, що нас Росія не здатна з’їсти», − резюмував в інтерв’ю 24 фахівець.

Коментарi

Коментарiв