Дипломат заявив про прогрес щодо вирішення конфлікту на Донбасі

99
Представник України з питань безпеки у Тристоронній контактній групі Євген Марчук розповів про деталі домовленостей від 21 вересня 2016 року.

В інтерв’ю Апострофу Марчук зазначив, що на розведення сил і засобів у Станиці Луганській, Золотому й Петровському на тимчасово окупованому Донбасі сторони виділили 13 днів.
«До угоди додається графік відведення, на виконання якого виділяється 13 днів. Я думаю, що цього тижня розведення сторін точно має початися», – повідомив представник України у Мінську.
За його словами, 21 вересня сторони підписали «дуже важливе рамкове рішення», в разі реалізації якого «буде покладено початок процесу цілком нової якості».
«Ідеться про розведення від лінії зіткнення військових підрозділів із бронетехнікою й стрілецьким озброєнням. Усе це буде відведено по обидва боки лінії фронту. Для реалізації цих планів обрано три ділянки, розташовані на лінії зіткнення», – наголосив дипломат. 
Також він підкреслив, що вищезгадані три ділянки – це лише початок. 
«Є ще чотири, які будуть узгоджені під час наступного раунду переговорів. Якщо перший досвід виявиться вдалим, будуть ще десятки півтора чи два для того, щоб поступово завершити процес відведення підрозділів на всій лінії фронту, довжина якої становить 426 км», – зауважив Марчук. 
Також він повідомив, що для виконання рамкового рішення сторони повинні показати представникам ОБСЄ, де перебувають їхні підрозділи й куди вони будуть відведені потім,, а представники місії, у свою чергу, повинні це верифікувати.
«Відвід повинен здійснюватися симетрично й дзеркально, тобто – одночасно на ту саму відстань і обов’язково під контролем ОБСЄ. Передбачається також блокування порушень», – пояснив дипломат. 
«У результаті тримісячної роботи й численних узгоджень ми виписали абсолютно всі види порушень, у тому числі й невоєнного характеру. Йдеться, скажімо, про перебування у зоні відведення сторонніх осіб і перешкоджання роботі представників ОБСЄ, якщо їм не дають пройти на той об’єкт, куди вони хочуть і коли вони хочуть (потрапити)», – резюмував представник України з питань безпеки. 
«Чітко визначена відповідальність сторін і що необхідно зробити у випадку фіксації порушень. Уперше, і це дуже важливо, ОБСЄ узяла на себе зобов’язання цілодобово проводити моніторинг ситуації. Тобто ми абсолютно точно знатимемо, хто саме й коли порушив угоду», – наголосив Марчук.

Коментарi

Коментарiв