Путін готується піти з України, − аналітик

144
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк пояснив, навіщо Президенту Росії Владіміру Путіну знадобилися дострокові президентські вибори.

Октисюк зауважив, що нині серед росіян стрімко падає рейтинг Путіна у зв’язку з соціально-економічними проблемами, спричиненими санкціями Заходу. Кремль усвідомлює необхідність примирення з Заходом, а оптимальним варіантом вважає дострокові вибори, кандидатом від влади на яких буде не Путін, а його наступник, який виконає всю брудну роботу − примириться з Заходом і, можливо, піде на деякі поступки щодо «українського питання».
На думку аналітика, нині є два сценарії проведення дострокової президентської кампанії в Росії. Відповідно до першого, використовуючи високі результати підтримки «Єдиної Росії» на виборах до Держдуми, Путін, не чекаючи падіння рейтингів, особисто піде на вибори з метою проведення системних реформ. У результаті економічного стрибка повинні з’явитися внутрішні ресурси для протистояння з Заходом, проте очевидно, що без перегляду зовнішньої політики у Росії просто не вистачить ресурсів для того, щоб протистояти глобалізованому світу з його сучасними технологіями. 
Експерт наголосив, що більш імовірним є другий сценарій розвитку ситуації, про який поки що більшість російських експертів і аналітиків ліберального і тим паче «пропутінського» спрямування мовчать. 
«У глобальному плані новий президент повинен буде вивести Росію на рівень 2009-2010 років. Для цього йому потрібно буде забезпечити зростання економіки, а це значить − провести жорсткі реформи (в тому числі, підняти пенсійний вік і податки, підвищити тарифи і так далі), урізати витрати бюджету, а також піти на інші непопулярні кроки. Крім того, перед новим формальним главою Кремля буде стояти завдання мінімізувати санкційний тиск і відкрити вікно для іноземного капіталу. А це означає – піти на серйозні поступки Заходу щодо ряду питань у зовнішній політиці, враховуючи «українське питання», − спрогнозував у статті для Апострофа Октисюк. 

Коментарi

Коментарiв