Донбас став кісткою у горлі Кремля, − журналіст

134
Журналіст Ігор Соловей пояснив, що принесли Мінські домовленості для України протягом двох років їх чинності, а також чому переговорний процес навколо Мінського меморандуму не дав результатів.

Ігор Соловей нагадує, що після тривалих канікул у процесі врегулювання війни на Донбасі почався новий сезон, який уже відзначився візитом французьких дипломатів до Києва. Щоправда, цей візит завершився безрезультатно, а до справжнього миру ще далеко.
«По-перше, оголошене Штайнмайєром (міністр закордонних справ Німеччини – ред.) перемир’я так і не відбулося. Тільки протягом першої ночі після цієї заяви російські окупаційні війська 50 разів відкривали вогонь по позиціях воїнів АТО», – нагадав у відеорубриці Лівого берега журналіст.
Він наголосив, що в Україні вже давно перестали вірити в обіцянки з російської сторони. За його словами, одна з головних причин того, чому гальмується Мінське врегулювання, це різне бачення того, в якій черзі повинна виконуватися політична частина Мінських домовленостей. Зокрема, йдеться про закріплення особливого статусу Донбасу, амністія бойовиків і так далі.
За його словами, у нинішньому вигляді так звані ДНР і ЛНР і війна на Донбасі – це кістка в горлі Кремля, якою він поперхнувся, оскільки доводиться утримувати окуповані території, у зв’язку з чим Росія має величезні репутаційні і фінансові втрати на міжнародній арені. 
«І чим довше ця проблема існуватиме, послаблюючи Росію, тим краще для України – РФ уже відкрито визнає, що українці зможуть позбавитися від російського тиску лише після розпаду Росії. Так чи потрібно Києву допомагати Кремлю витягнути цю «кістку» з горла на заваду своїм інтересам?», – зауважив Соловей.

Коментарi

Коментарiв