Савченко закликала оголосити особливий статус України

224
Народний депутат від «Батьківщини» Надія Савченко прокоментувала дискусію навколо особливого статусу Донбасу.

«Особливий статус – він не може бути ніякий для Донецька, для Донбасу, для Луганська. Він повинен бути прописаний грамотно для всієї України. У нас давно назрів час децентралізації, за це стояв Майдан. Люди не хотіли, щоб всі кошти були зосереджені в руках одного Януковича, в даний час, я думаю, не хочуть, щоб кошти зосереджені в руках чинного Президента», – зазначила в ефірі 112 Савченко.
На її думку, потрібно «робити зміни до Конституції, але тоді, коли вони будуть готові і тільки тоді, коли буде надаватися більше самоврядування людям на місцях».
«Я думаю, що це влаштує і Донбас, і це не повинно означати, що там буде такий статус, на який матиме вплив Росія. Росія викидається за кордон, закривається міждержавний кордон і наводиться порядок у своїй країні. Тому це не може бути особливий статус для якогось одного регіону. Тому що завтра ми будемо надавати особливий статус Волині, потім Закарпаттю, потім Одесі і пішло-поїхало», – наголосила нардеп.
Нагадаємо, напередодні віце-президент США Джо Байден несподівано заявив, що Україна готова ухвалити позитивне рішення щодо особливого статусу Донбасу, хоча раніше низка українських високопосадовців категорично спростували таку можливість.
«Коли ти говориш, що Донбас повинен одержати спеціальний статус і ти збираєшся закріпити це в Конституції, це однаково що сказати: «Техас буде мати спеціальний статус, тому що ми хотіли б, щоб Мексика мала більше впливу в Техасі, і ми збираємося провести це через Конгрес США». Це дуже складний крок, що вони (українська влада) погодилися почати. Я переконаний, що вони це зроблять», – заявив віце-президент США.

Коментарi

Коментарiв