Пет Кокс назвав найстрашнішу зброю проти агресії Росії

236
Колишній очільник Європейського парламенту Пет Кокс пояснив, якими методами потрібно боротися з агресією Росії.

«Завдяки потужній вірі в себе, без страху перед зловмисниками зовнішніми і внутрішніми народ України довів, що саме він є головним гарантом демократії та надії на майбутнє для країни. Активна громадянська позиція, залучене і пильне громадянське суспільство, вільні засоби масової інформації і політичний плюралізм відрізняють Україну від її найближчих найбільших пострадянських сусідів і ведуть до іншої долі», – зазначив Кокс.
Він наголосив, що нині Україна переживає час випробувань. Кров загиблих і поранених патріотів, що пролилася на Майдані і Донбасі, закликає друзів і союзників України допомогти їй забезпечити життєздатний і міцний мир, що є ключовою умовою сталого національного прогресу.
«Щасливим буде той день, коли українці почнуть лити тільки піт, а не кров для становлення нації. Європейська орієнтація України є і буде справді вибором перетворень. Вона пропонує основу, контекст і шлях до змін. Це новий, інший шлях, крок з тіні затяжного пострадянського спадку нації. Кожна держава, яка пройшла цей шлях до вас, домоглася успіху», – зауважив екс-глава Європарламенту.
Також він закликав пам’ятати, що успіх потрібно заробити, бо він не є гарантією за замовчуванням. Він визнав, що темпи змін останніх двох років випередили реформи двох десятиліть, але попереду ще багато робити. Зокрема йдеться про непрозорі системи правосуддя і прокуратури, занадто багато безкарності, занадто мало прозорості та підзвітності, недосконалу система стримувань і противаг і неадекватний поділ владних повноважень зберігається.
Кокс підкреслив, що у боротьбі за внутрішні зміни Україна отримає мир зі своїми сусідами і злагоду з собою. За його словами, процвітання життя українців, економіки, зміцнення валюти, сплеск іноземних інвестицій – усе це є цілком можливим і досяжним для України, хоча і не відразу.
«Успіх такого роду може бути вашою найпотужнішою зброєю у відповідь на агресію Росії. Україна в ролі регіонального маяка надії, коли сила розуму і верховенство права візьмуть гору над силою зброї», – наголосив у статті для НВ автор.

Коментарi

Коментарiв