України не буде серед пріоритетів нового президента США, − експерт

154
Автор книг із європейської історії і економіки Ніл Ферґюсон прокоментував наслідки американських виборів президента і Brexit для України.

Ферґюсон висловив думку, що кращим кандидатом у президенти США для України є Ґілларі Клінтон. Зокрема він нагадав, що Дональд Трамп зробив занадто багато необачних заяв: іноді – проросійських, іноді – антинатовських. Відповідно, він не є ненадійним вибором для української незалежності і безпеки.
У будь-якому разі, за його словами, хто б не переміг на виборах в США, України не буде серед головних пріоритетів нового президента, проте там будуть внутрішні проблеми і сирійській конфлікт, тому будь-який новий президент буде схилятися до переговорів із Путіним щодо Сирії. 
«Про Україну він буде думати вже після цього. Треба пам’ятати, що лише рік тому Обама відмовився від двосторонніх домовленостей із Путіним щодо сирійської проблеми, від, так би мовити, «другої Ялтинської конференції». Але, незважаючи на протистояння, переговори між Росією і США тривають і набувають серйозного характеру. Я побоююсь, що Україна може стати пунктом в пакетних переговорах про закінчення громадянської війни у Сирії», – наголосив в ефірі Радіо Свобода фахівець.
На його думку, на цьому тлі Україна лише зміцнить свої позиції в Європі. Щоправда, в тому разі, якщо буде продовжено реформи. Він підкреслив, що, ймовірно, раніше цього року Україна зробила поворот не в той бік – якби прем’єр-міністром стала Наталя Яресько, це б означало остаточну відмову уряду від корупції. 
«Я спілкувався із українцями на цій конференції, і багато з них кажуть, що насправді Україна несерйозно ставиться до реформування. І поки в суспільстві так вважають, поки МВФ робить Україні зауваження, коли переказують черговий транш, всі будуть вважати, що Україна несерйозно ставиться до свого рятування. І в такій ситуації президент Порошенко не може сприйматися лише як «гарний олігарх», який бореться з «поганими олігархами». І, звісно, Україна має і далі захищатися від російської агресії, що вона робить ефективніше, ніж два роки тому», – зазначив експерт.
Коментуючи наслідки Brexit він наголосив, що і Великій Британії, і Європейському Союзу буде потрібно багато часу для з’ясування того, як буде відбуватися процес виходу Сполученого Королівства з ЄС. 
«Це відволікатиме людей від інших речей, мабуть, навіть важливіших. Крім того, Brexit став для багатьох сигналом, що Європа переповнена. Багато людей могли подумати: Євросоюз став занадто великим, взяв до свого складу Польщу, Румунію, Болгарію, а потім втратив Велику Британію», – підмітив Ферґюсон.
«Особисто я вважаю це невдачею, тому що ніколи не бачив очевидних причин, чому Україну не варто приймати в Євросоюз. Це не членство в НАТО, тому я не бачив ніяких проблем із цим. Членство в Євросоюзі було б дуже вигідне Україні – приєднання завжди допомагає країнам. Наприклад, найуспішніші реформи Польща провела якраз перед приєднанням. Отже, я готовий підтримати Україну в її бажанні вступити до Євросоюзу, але варто визнати – після Brexit це буде складніше», – резюмував письменник.

Коментарi

Коментарiв