Президент Ізраїлю плюнув Україні в обличчя, – журналіст

174
Президент Фонду вільних журналістів імені В’ячеслава Чорновола Дмитро Пономарчук заважив, що лідер Ізраїлю Рувен Рівлін під час вшанування 75 річниці трагедії Бабиного Яру фактично звинуватив у цій катастрофі українців.

«Багато пособників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися з євреїв, убивали їх та в багатьох випадках видавали німцям», – цитує у своєму Facebook Пономарчук Рівліна, додавши, що це «плювок Ізраїлю в обличчя Україні».
Крім того, ця заява ізраїльського лідера обурила очільника  Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича: «На жаль, Президент Ізраїлю Рувен Рівлін у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міт про участь ОУН у Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання мітів од тих, хто стирав пам’ять про них».
Також слова Рівліна прокоментував український дипломат Богдан Яременко: «Для того, щоб уникнути необхідности висловити свою позицію щодо підтримки територіальної цілісності України під час голосування відомої резолюції ГА ООН щодо анексії Криму в березні 2014 року, Ізраїль не взяв участи в голосуванні».

Коментарi

Коментарiв