Петро Олещук: «Реального очищення «ментовки» так і не відбулося

261
Як на мене, пан міністр зараз повторює помилку, яку раніше чинив Янукович та його команда.
Коли він говорить про якусь «презумпцію правоти», то вважає, що визнання цієї «правоти» з боку громадян має бути чимось самоочевидним.
Але це не так. Влада може претендувати на певні повноваження лише за однієї умови – легітимності.
Громадяни мають відчувати законність влади, і вже через це може здійснюватися просування ідей про якісь додаткові повноваження для поліції.
Чи є нинішня поліція легітимним з точки зору громадян органом?
Ні, і як засвідчують результати переатестації, нинішня поліція буде складатися з колишніх «ментів» в своїй основній масі.
Міністр мав виконати лише одну задачу − повернути довіру до правоохоронців, і створити таким чином базу для легітимізації їх повноважень.
Ця задача провалена, бо реального очищення «ментовки» не відбулося. Нам лише замилили очі «патрульними поліцейськими», і вважали, що ми «проковтнемо» все інше. І «беркутів» під новою назвою, і одіозних ментів на нових посадах.
Хоча алгоритм був досить простий.
Повертаємо довіру шляхом ПОВНОГО оновлення, закріплюємо довіру ЕФЕКТИВНІСТЮ роботи, ну і далі вже можна говорити про нові повноваження. Тоді це було б нормально сприйнято суспільством.
У нас же намагаються проштовхнути ту ж логіку, що нею керувався ще Янукович.
«Треба дати повноваження «копам», бо так треба, і це не ваше діло, чому».
Це − шлях у нікуди. Якщо влада, легітимність якої не є високою, намагається «закручувати гайки» − то результати цього ми бачили у лютому 2014 року. Тобто, нічого доброго не буде ні для влади, ні для громадян.
Ви не можете просто призначити собі додаткові повноваження. Ви повинні довести свою легітимність. А довести її можна лише реальними кроками, реальними змінами та реальними результатами. Лише так. Інакше скоро вас не буде.
Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв