Екс-міністр оборони закликав покарати Турчинова і Яценюка за злочинну бездіяльність

205
Колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко звинуватив очільника РНБО Олександра Турчинова і екс-главу Кабінету Міністрів Арсенія Яценюка у злочинній бездіяльності під час анексії Криму і окупації Донбасу.

«Я вважаю, що Турчинову треба сісти років на 15. Бо він, як посадова особа мав діяти за Конституцією і законами. Він мав тоді призначити керівника Антитерористичного центру СБУ та першого заступника СБУ, які б мали спланувати і провести АТО у Криму, коли там захопили лише 2 будівлі», − наголосив Гриценко, коментуючи анексію Криму. 
Він нагадав, що цю людину Турчинов призначив лише 7 квітня, що є очевидним фактом службової бездіяльності вищої посадової особи. Крім того, він прокоментував роль Арсенія Яценюка, який тоді був главою уряду, у тих подіях.
«Я хочу сказати, що починаючи з березня 2014 року, люди почали за допомогою СМС чи прямими переказами підтримувати армію. Відкрили рахунки. А не всі знають, що протягом березня, квітня, травня, червня і ще частину липня – ці кошти лежали мертво», − зазначив у коментарі 24 екс-міністр.
За його словами, тоді люди перерахували понад 100 мільйонів гривень. Щоправда, вони думали, що ці кошти підуть на бронежилети для солдатів, каски, харчування, ліки. Але ці кошти далі «лежали». 
«Чому? Тому що уряд не випустив документ на одній сторінці, який називається про порядок використання цих коштів. Цей документ можна було підписати за один робочий день, натомість тодішній прем’єр Арсеній Яценюк підписав його 2 липня», − підсумував Гриценко.

Коментарi

Коментарiв